Moje 128 l - już prawie gotowe :-)

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Moje 128 l - już prawie gotowe :-)

Postprzez Jan Poświata » So 24 kwi, 2004

Za namową Jacka Pawłowskiego prezentuje moje jeszcze nie dokończone akwarium :D . Miałem poczekac aż bedzie gotowe na 100 %, ale już pokażę to mi na pewno jeszcze coś doradzicie :idea:

Jak zobaczycie ponizej gotowa jest już na 90 % lewa strona akwarium ( althernatera splendida jeszcze musi podrosnąć ).
Prawa strona ( patrząc od przodu :idea: ) jest przygotawana do obsadzenia - Rotala Macandra bedzie otoczona Rotalą sp "Green" i Rotalą sp. 'Nanjenshan'.
Tak wiec puste miejsce szybko się zapelni i filtra nie bedzie widać. Ma być jeszcze gęściej niż po lewej stronie. :idea:
W środku zostawię obniżenie z hemiantusa i zakonczone Pomatogetonem Gay.
Jako dekorację uzyłem trzech kamieni porosniętych mchem - dodatkowo na tym po lewej rośnie Micosorium ( czy nie uważacie że trzeba by go przyciąć ?)

Chcialem przy okazji bardzo podziękować Arkowi Siurda (Arkadiusz77) za to że znalazł czas i zrobił zdjecia :D :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony So 24 kwi, 2004 przez Jan Poświata, łącznie zmieniany 2 razy
Jan Poświata
Stały bywalec

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Moje 128 l - już prawie gotowe :-)

Postprzez AJ » So 24 kwi, 2004

Jan Poświata napisał(a):Za namową Jacka Pawłowskiego prezentuje moje jeszcze nie dokończone akwarium :D . Miałem poczekac aż bedzie gotowe na 100 %, ale już pokażę to mi na pewno jeszcze coś doradzicie :idea:

Witam
Jak zwykle moja wina :wink:
Janie akwa super,a tę pusta stronę zasłonimy.Jeszcze troszkę musisz poczekać,na roślinki :) .
AJ
Zaawansowany użytkownik

Postprzez Waldeusz » N 25 kwi, 2004

Zanosi sie na ladny zbiorniczek. Jesli mialbym cos dodac do jakis ciewawy "rosochaty" korzonek ;)

Pozdrawiam
Waldeusz
Waldeusz
Poznaje temat

Postprzez Jan Poświata » Pn 26 kwi, 2004

Waldeusz napisał(a):Zanosi sie na ladny zbiorniczek. Jesli mialbym cos dodac do jakis ciewawy "rosochaty" korzonek ;)

Korzonek jest juz kupiony i czeka na nastepna kompozycję :wink: .

A tak pozatym to bardzo się cieszę że się wam podoba po to mój pierwszy prawdziwy i wymarzony zbiornik roślinny i traktuje go trochę testowo :idea:

Wiele w tym Waszej zasługi i nie ma tu ani słowa przesady :!: Jacek Pawłowski wysłał mi glosię, macandre, hemianthusa i cieprliwie konsultował moje wszystkie plany :lol: . Marcin Baranowski wśród wielu uwag przekonał mnie do zbiornika o szerokości min 40 cm (a mialem już gotowy 35 cm) - to niby 5 cm ale ile wiecej można zaplanować :!: . Swietnym postem dał główne wytyczne pomagające laikowi zrozumieć podstawy nawożenia - to był przełom w mojej walce z glonami :idea: . Witek Sławiński wyprostował moje poglądy co do "firmowego" oświetlenia oraz podłoża. Wyjasnił sposób zamontowania deszczowni przy dnie. Wg jego dziennika prowadzę alwarium i sporządzam roztwory mineralizując RO. Grzegorz Guzik dał namiary na roślinki i krewetki które nie kosztowały fortuny. Basha namówił na zakup filtra wewnętrznego. Mogłbym tak wymieniać godzinami :lol: Wszystkim którzy mi pomogli jeszcze raz korzystając z okazji bardzo dziękuje :D .
Jan Poświata
Stały bywalec

Postprzez mcflurry » Pn 26 kwi, 2004

Dzisiejszego dnia obejrzałem 3 piękne akwaria.... Brakuje mi poprostu słów... Skocze po Biovital bo serce długo nie pociągnie :P :)
mcflurry
Zainteresowany tematem

Postprzez akwadar » Wt 27 kwi, 2004

Witam i pozdrawiam. Akwa Baaardzzo ładne. Gratuluję.
Dzięki za maila z życzeniami.
akwadar
Początkujący

Rośliny już posadzone

Postprzez Jan Poświata » Pn 17 maja, 2004

Roślinki już posadzone ( WIELKIE DZIĘKI JACKU).
Zdjecia są robione tydzień temu. Aktualnie roslniki już sporo podrosły.
Dodatkowo oprócz rotal sp. green i sp. najesiean posadziłem jeszcze ludwigię sp. Cuba - przepiękna roślina :D
Mysle że za miesiąć akwa bedzie już miało docelowy wygląd i wtedy je ostatecznie pokażę :D .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jan Poświata
Stały bywalec

Postprzez Jan Poświata » Pn 17 maja, 2004

Grzegorz Guzik napisał(a):Janku, mysle, ze centralna kepe hemianthusa (?) powinienes inaczej ciac, mam na mysli zeby byla "wklesla", bo na razie gubi Ci sie kompozycja troszeczke.

Hemiathusa.... i to nawet z Twojej hodowli :wink: Dzieki za radę- spróbuje przy następnej przycince. Tu akurat hemianthus był mocno przerośnięty bo obiecałem ładne szczepki fotografowi :lol:
Jan Poświata
Stały bywalec

Postprzez Marcin Peczek » Śr 19 maja, 2004

Janku po co filtr wewnetrzny ??
Akwa super sie prezentuje 8)
Czyzby takze moj heniek byl z hodowli Grzegorza ??
Marcin Peczek
Aktywny użytkownik

Postprzez Jan Poświata » N 23 maja, 2004

Maran napisał(a):Janku po co filtr wewnetrzny ??
Akwa super sie prezentuje 8)
Czyzby takze moj heniek byl z hodowli Grzegorza ??

Dzieki :) Filtr to zwykły AquaEl FAN 1. Odpowiada za poziomą cyrkulację wody (bo Fluval jest stłumiony przez poziomo ułożoną deszczownicę). No i czasem zbierze trochę scinek z dna :wink:

Tak- jego "pradziad" rósł u Grześka :wink:
Jan Poświata
Stały bywalec

Powrót do Sztuka aranżacji