The Art of the Planted Aquarium - Hanower 2010

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Postprzez admino » So 05 gru, 2009

Trzecie międzynarodowe mistrzostwa najlepszych Aquascaper'ów na żywo.

Zasady oceny i procedury

3-cie Międzynarodowe Mistrzostwa „The Art of the Planted Aquarium” odbędą się od 5-go do 7-go Lutego 2010 na targach „Pet Fair” w Hanowerze, Niemcy.
Jest to już 3-ci międzynarodowy konkurs dla najlepszych projektantów akwariów. Podczas konkursu zobaczymy przepięknie zaaranżowane dekoracyjne akwaria roślinne.

Uczestnicy konkursu będą mieli czas na wykonanie swojej aranżacji od piątku 5-go lutego godz. 10:00 rano do soboty 6-go lutego 13:00 po południu. Uczestnicy zostaną wyposażeni w akwaria o wymiarach 100x50x50 cm (250 litrów) zawierające kompletne oświetlenie firmy Dennerle oraz filtr firmy JBL.

Materiały dekoracyjne, podłoże oraz rośliny każdy z uczestników przywozi własne. Jako tło akwarium organizator może zaproponować niebieską lub czarna folię. Dozwolone jest użycie tła przywiezionego przez uczestnika.

Każdy z uczestników może otrzymać nieodpłatnie podłoże firmy Dennerle jeżeli zamówi je w trakcie rejestracji do konkursu.

Nie jest dozwolone modyfikowanie dostarczonej przez organizatora techniki oświetlenia i filtracji. Możliwe jest użycie dodatkowych systemów takich jak nawożenie CO2, Ozonowanie, filtracja UV, diatomic etc. Jednak na czas oceny przez sędziów musza być one bezwarunkowo zdemontowane.

Akwaria będą napełniane woda o temperaturze pokojowej po zakończeniu pracy aranżacyjnej.

Wpisowe do konkursu wynosi: 100,00€

Każdy z uczestników może nabyć akwarium w którym będzie wykonywał aranżacje, z szafką, oświetleniem, filtracją za 100,00€ po zakończeniu konkursu. Po otrzymaniu od uczestnika wpisowego, organizator zarezerwuje i opłaci dla uczestnika, nocleg w hotelu centrum targowego, jednoosobowy pokój, na dwie doby (dotyczy wyłącznie uczestników konkursu dużych akwariów, nie dotyczy uczestników konkursu Nano, którzy nocleg zapewniają sobie we własnym zakresie).

Jury będzie oceniało akwaria od soboty 15:00 do niedzieli.

Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 7-go lutego o godz. 15:00

Zasady oceny zostały opisane w innym punkcie. Pod uwagę będą brane cechy takie jak: oryginalność, kompozycja roślin, harmonia pomiędzy roślinami i dekoracją, kondycja roślin, wykorzystanie przestrzeni, kreatywność i trwałość kompozycji w czasie.

Żaden ze stylów nie będzie faworyzowany.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, a dziesięciu zwycięzców otrzyma statuetki i nagrody pieniężne:

Nagrody pienięzne:
1 miejsce 2.000,00€
2 miejsce 1.500,00€
3 miejsce 1.000,00€
4 miejsce 500,00 €
5 miejsce 300,00€
6 miejsce 100,00€
7 miejsce 100,00€
8 miejsce 100,00€
9 miejsce 100,00€
10 miejsce 100,00€
Nagroda Specjalna 500,00€
Ostatnio zmieniony So 05 gru, 2009 przez admino, łącznie zmieniany 1 raz
admino
Administrator

Głosował : 3 razy
Ilość głosów: 0 razy

Mistrzostwa NANO

Mistrzostwa NANO

Zasady oceny i procedury:

2-gie Międzynarodowe Mistrzostwa-Nano odbędą się od 5-go do 7-go Lutego 2010, jako część targów the Pet Fair w Hanowerze, Niemcy.

Nano-kostki są coraz popularniejsze. Ich popularność, w dużej mierze, bierze się z ich poręcznych rozmiarów. Takie akwarium nie wymaga wielkiego wysiłku i prawie każdy znajdzie dla niego miejsce w swoim mieszkaniu, choćby na biurku.

Mistrzostwa-nano są częścią konkursu „The Art of the Planted Aquarium” 3-go Międzynarodowego Konkursu dla najlepszych projektantów akwariów.

Uczestnicy konkursu będą mieli czas na przygotowanie swoich aranżacji nano-kostek od Piątku 5-go Lutego 2010 od godz. 10:00 rano do Soboty 6-go Lutego godz. 13:00 po południu. Uczestnicy konkursu zostaną wyposażeni w akwaria firmy Dennerle o rozmiarach 25x25x30 cm. W konkursie Nano jest dozwolone przywiezienie kompletnego, wcześniej przygotowanego akwarium, o wymiarach i kształtach identycznych z wcześniej wspomnianym akwarium firmy Dennerle.

Wpisowe do konkursu Nano wynosi: 60,00 €.

Jury będzie oceniało prace od Soboty 6-go Lutego godz.15:00 do Niedzieli.
Wręczenie nagród odbędzie się w Niedziele 7-go Lutego o 15:00.

Zasady oceny zostały opisane w innym punkcie. Pod uwagę będą brane cechy takie jak: oryginalność, kompozycja roślin, harmonia pomiędzy roślinami i dekoracją, kondycja roślin, wykorzystanie przestrzeni, kreatywność i trwałość kompozycji w czasie.

Żaden ze stylów nie będzie faworyzowany.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, a pięciu zwycięzców otrzyma statuetki i nagrody pieniężne:

Nagrody pieniężne:
1 miejsce 800,00€
2 miejsce 500,00€
3 miejsce 300,00€
4 miejsce 200,00 €
5 miejsce 100,00€
nagroda specjalna 200,00€
Ostatnio zmieniony So 05 gru, 2009 przez admino, łącznie zmieniany 1 raz
admino
Administrator

Kontakt i informacje

admino
Administrator

Skład międzynarodowego jury

SKŁAD JURY

Prof. Dr. Ole Pedersen – Denmark
Profesor Uniwersytetu w Kopenhadze
Specjalizujący się w badaniach i ekologii tropikalnych i arktycznych roślin wodnych.

Oliver Lucanus
– Kanada
Importer i eksporter ryb ozdobnych
Znany z wielu publikacji w międzynarodowej prasie akwarystycznej.
Podróżował i badał prawie wszystkie biotopy występowania ryb naszej planety (Afryka, Południowa Ameryka, Azja, Australia, Madagaskar)

Roland Stößner – Niemcy
Znawca roślin wodnych, znany autor artykułów w prasie akwarystycznej.

Karen Randall – USA
Karen Randall jest wydawcą "The Aquatic Gardener" czasopisma Aquatic Gardeners Association. (organizacji zrzeszającej miłośników akwarystyki roślinnej w USA). Karen zwiedziła wszystkie zakątki świata i jest absolutnym ekspertem od roślin wodnych i akwarystyki roślinnej.

Luca Galarraga – Brazylia
Luca Galarraga jest 42-letnim brazylijskim architektem I profesjonalnym aquascaper’em, właścicielem Studia Aquabase, firmy specjalizującej się w aquascape’ingu, której prace były niejednokrotnie wyróżniane, również na arenie międzynarodowej. Jest autorem cyklicznych artykułów w brazylijskim magazynie akwarystycznym „Aquamagazine”.

Bartłomiej Lipczyński
– Polska
Właściciel firmy Aqua Art, profesjonalny aquascaper, którego prace były nagradzane w międzynarodowych konkursach akwarystyki roślinnej (USA, Azja). Członek jury międzynarodowych konkursów akwarystycznych.
admino
Administrator

Program Prelekcji Hannover 2010

Program Prelekcji Hannover 2010

Sobota 6 Lutego

11:00 a.m. Andreas Karge
Mini krewetki w swoich naturalnych biotopach

12:15 a.m. Bernd Kaufmann
Glony w akwarium

01:30 p.m. Claus Christensen
Od Amazonki do rzeki Kwai
(rośliny wodne w naturze i w szklarni)

2:45 p.m. Karen Randell
Nowoczesny aquascaping

04:00 p.m. Christel Kasselmann
Akwarium ze wzorcowymi roślinami – nowoczesne sposoby z nowymi gatunkami

Niedziela 7-go Lutego

11:00 a.m. Friedrich Bitter
Rozmnażanie krewetek i rodzaje rozmnażania.

12:30 a.m. Barbara Klingbeil
“Małe ale potężne” Nano – akwarium słodkowodne

02:00 p.m. Oliver Knott
Kariera kreatora akwariów.

03:00 p.m. Ceremonia wręczania nagród - krewetki

04:00 p.m. Ceremonia wręczenia nagród akwaria
admino
Administrator

Postprzez Mr_garden » Cz 10 gru, 2009

Jako, że jak na razie chyba jedyny :sad: z Polski się wybieram na te mistrzostwa to mam kilka pytań :smile: Będzie to mój debiut wysłałem formularze na 2 zbiorniki NANO i XL (na pewno startuję w Nano i na 80% w XL) podobno potwierdzenie i numer konta mają przyjść pocztą tak więc na nie czekam. Może wypunktuje pytania łatwiej będzie odpowiedzieć :)

1.Interesuje mnie nocleg, organizator opłaca 2 doby czyli : piątek-sobota i sobota-niedziela dobrze mówię? Zamierzam przyjechać planowo w czwartek w nocy o godzinie 2 (wtedy przyjeżdża pociąg do Hannoveru). Czyli muszę wykupić czwartkowy nocleg na miejscu? Czy też łapię się to już jako piątek (czyli swobodnie mogę wejść do pokoju?)
2. Czy orientujecie się w cenach za nocleg?
3.Podczas prac przy akwariach mamy czas od piatku 10 rano do soboty do 13 z tym, że w piątek do której można siedzieć i o której zamykają halę?
6. Jest możliwość kupienia czegoś ciepłego do jedzenie blisko hali tak by się nie odrywać na długo od prac przy bańkach?
7. Czy to jest ten hotel w którym będą rezerwowane miejsca dla uczestników:
http://www.booking.com/hotel/de/merchan ... 4c07fbf4b0
8. Obsługa hotelowa w ilu językach rozmawia?

Ty byłoby na tyle z moich pytań, jeżeli coś mi się przypomni pozwolę sobie jeszcze raz zapytać :)

Pozdrawiam Michał :smile:
Mr_garden
Zainteresowany tematem

Głosował : 0 razy

Postprzez Bartek Lipczyński » So 12 gru, 2009

Witajcie

Na początek chciałem powiedzieć, że impreza jest świetna i z roku na rok z coraz większym rozmachem. Oprócz samego konkursu w trakcie którego można spotkać naprawdę świetnych ludzi z całej Europy. Zobaczyć towarzyszący konkurs krewetek, z czołówką hodowców tych pięknych stworzonek.
.. to w tym roku organizator naprawdę stanął na wysokiści zadania, dodatkowo:
- organizując świetny program prelekcji prowadzony przez światowe sławy,
- fundując uczestnikom konkursu XL hotel,
- wydłużając listę nagród pieniężnych, które są dość wysokie.
przypomne, że w poprzednich edycjach konkursu nasz kolega Dawid Stać zajął kolejno w 2008 pierwsze miejsce i w 2009 drugie miejsce inkasując spore sumki EUR.

Mr_garden – na cześć Twoich pytań nie znam odpowiedzi wysłałem zapytanie do organizatorów jak tylko dostanę odpowiedź natychmiast je umieszczę na forum hurtem ;).
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez Mr_garden » So 12 gru, 2009

Dziękuję Bartku czekam z niecierpliwością :smile:
Mr_garden
Zainteresowany tematem

Postprzez kresone » N 13 gru, 2009

jestem już prawie przygotowany więc mogę powiedzieć że ja tez się wybiorę.
kresone
Zainteresowany tematem

Postprzez Emi » Śr 30 gru, 2009

Fajnie, ze w tym roku więcej śmiałków będzie reprezentowało nasz kraj. Dawid, znów podium? :wink:
Emi
Stały bywalec

Postprzez kresone » Śr 30 gru, 2009

Emi napisał(a):Fajnie, ze w tym roku więcej śmiałków będzie reprezentowało nasz kraj. Dawid, znów podium? :wink:

postaram sie ale nigdy nie wiadomo co los przyniesie
kresone
Zainteresowany tematem

Postprzez Bartek Lipczyński » Śr 30 gru, 2009

Mr_garden napisał(a):1.Interesuje mnie nocleg, organizator opłaca 2 doby czyli : piątek-sobota i sobota-niedziela dobrze mówię? Zamierzam przyjechać planowo w czwartek w nocy o godzinie 2 (wtedy przyjeżdża pociąg do Hannoveru). Czyli muszę wykupić czwartkowy nocleg na miejscu? Czy też łapię się to już jako piątek (czyli swobodnie mogę wejść do pokoju?) :

Piątek-sobota i sobota niedziela, jeżeli potrzebujesz więcej noclegów musisz to załatwić we własnym zakresie bezposrednio z hotelem.

Mr_garden napisał(a):2. Czy orientujecie się w cenach za nocleg? :

w okolicach 65 EUR za dobę za śniadaniem.

Mr_garden napisał(a):3.Podczas prac przy akwariach mamy czas od piatku 10 rano do soboty do 13 z tym, że w piątek do której można siedzieć i o której zamykają halę? :

Możesz pracować do 20-tej.

Mr_garden napisał(a):6. Jest możliwość kupienia czegoś ciepłego do jedzenie blisko hali tak by się nie odrywać na długo od prac przy bańkach? :

Tak. Kilkadziesiąt metrów od miejsca gdzie znajdują się akwaria jest barek gdzie można kupić napoje i jedzenie.

Mr_garden napisał(a):7. Czy to jest ten hotel w którym będą rezerwowane miejsca dla uczestników:
http://www.booking.com/hotel/de/merchan ... 4c07fbf4b0:

To jest ten hotel:
http://www.heimtiermesse-hannover.de/de ... ungen.html

Mr_garden napisał(a):8. Obsługa hotelowa w ilu językach rozmawia?

Nie do końca rozumiem Twoje pytanie, ale na 100% możesz liczyć na niemiecki i angielski.
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez Mr_garden » N 10 sty, 2010

Dziękuję za informację :smile:
Mr_garden
Zainteresowany tematem

Postprzez Bartek Lipczyński » Pn 25 sty, 2010

Mr_garden napisał(a):Dziękuję za informację :smile:

Jak przygotowania? Jestem ciekawy ile osób w tym roku będzie reprezentowało Polskę? Będe wdzięczny jeżeli mogli by się odezwać Ci co wysłali zgłoszenia.
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez Mr_garden » N 31 sty, 2010

Wyjazd już we czwartek, niestety nie jestem zadowolony z tego co przygotowałem, mimo wszystko postaram się coś "sklecić". Z tego co mi wiadomo to startują 2 osoby z Polski, mianowicie Ja i Dawid być może dołączy jeszcze jedna osoba. Będzie też trochę naszych rodaków, którzy jadą rekreacyjnie mniej więcej 8 licząc mnie i Dawida :wink: Do zobaczenia w Hannoverze :smile:
Mr_garden
Zainteresowany tematem

Postprzez kresone » Pn 01 lut, 2010

Bartek Lipczyński napisał(a):Jak przygotowania?

U mnie jest ok. Ale przede mną kilka trudnych dni bo trzeba całą aranżację (z kilku zbiorników) spakować tak aby to dobrze wyglądało w Hannover.

Bartku Czy ty będziesz na miejscu już w piątek rano?

Mr_garden napisał(a):niestety nie jestem zadowolony z tego co przygotowałem

A co jest nie tak? może mógłbym pomóc
kresone
Zainteresowany tematem

Postprzez Mr_garden » Pn 01 lut, 2010

kresone napisał(a):
Bartek Lipczyński napisał(a):Jak przygotowania?

U mnie jest ok. Ale przede mną kilka trudnych dni bo trzeba całą aranżację (z kilku zbiorników) spakować tak aby to dobrze wyglądało w Hannover.

Ja już mam kamienie, korzenie i "smaczki" zapakowane :wink:

kresone napisał(a):A co jest nie tak? może mógłbym pomóc

Zmieniłbym hardscape... ale jest już za późno, zamawiałem mikrozoria przez (link) i niestety też nie są w najlepszej kondycji :neutral: Nie ma co gdybać zobaczymy co będzie :wink:
Mr_garden
Zainteresowany tematem

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 02 lut, 2010

kresone napisał(a):Bartku Czy ty będziesz na miejscu już w piątek rano?

Tak, w planie mamy przyjazd na 10.00 rano - wszystko zależy od pogody.

Co do roślin to szkoda, że nie mówiliście, bo mogłem zamówić z Tropica'i z dostawą bezpośrednio na targi -jeżeli coś chcecie to wysyłajcie szybko zamówienia na Aqua Art może uda się jeszcze załatwić.

Tak jak w zeszłym roku jeżeli chcecie, mogę w ramach sponsoringu dać wam do zbiorników AquaSubstrate.
Bartek Lipczyński
Administrator

Hannover 2010

Postprzez kocan1 » Pn 08 lut, 2010

Obrazek
Nasi akwaryści w Hannoverze

Już wkrótce fotorelacja z Hannoveru:
http://www.akwa-mania.mud.pl
kocan1
Zainteresowany tematem