[63L] Red World...

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

[63L] Red World...

Postprzez kotletbam » Cz 25 wrz, 2008

Witam, chcialbym przedstawic wam moje najnowsze dzielo, akwarium na niespelna 1 miesiac, wiec jest jeszcze mlodziutkie, jednakze rownowaga biologiczna zostala juz ustabilizowana :)

Akwa: 60x30x35 (63 litry)

Oswietlenie: 2x24W T5 (HAIELA - REEF WHITE) w belce HAIELA ( zbiornik otwarty)

Podloze: ActiSubstrat + ActiQuartz (3-5mm) + ActiQuartz (1-3mm)

Nawozenie: Planta Gainer Classic, Planta Gainer Macro, Planta Gainer Ferro+

CO2 z bimbrowni, dyfuzor ze spieku ceramicznego

Filtracja: kaskada HBL-501, wypelnienia : ceramika, gąbka

Woda: Demineralka + odstana kranowa, podmiana 30-40% co 7 dni, temp. 25 stopni C

Parametry: Ph - 6,5 Gh - 12 Kh - 5

Flora: Taiwan moss, Peacock moss, Weaping moss, Stringy moss, Blyxa Japonica, Hemianthus Callitrichoides, Hemianthus Micranthemoides, Micranthemum umbrosum, Ludwigia Brevipes

Fauna: 3x krewetka Amano, 12x krewetka Red Cerry (mlode), 14x krewetka Babaulti (mlode), 3x Otocinclus

Stan akwarium na 25.09.2008

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kotletbam
Początkujący

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zvirus » Pn 29 wrz, 2008

Witam,

Już jest "miodzio", ciekaw jestem jak będzie za 2 miesiące..?

Gratuluję!
zvirus
Początkujący

Kości w akwarium

Postprzez Kostekxxxxx » So 08 lis, 2008

Witam
Planuje założyć akwarium i zastanawiam się nad ozdobami?Co można dać żeby rybki miały się gdzie chować itd.Akwarium jakie planuje to min 100 litów.
Ale moje pytanie dotyczy czy kości nadają się na ozdobę i czy zmieniają w jakiś sposób negatywnie właściwości wody które by mogły szkodzić rybkom i rośliną?Bo znalazłem głowę jakiejś sarenki albo coś podobnego a właściwie czaszkę i zastanawiam się czy można by było ją umieścić po jakimś przygotowaniu w akwarium?A jak tak to po jakim? Mi się wydaję że to będzie fajna skrytka dla moich ewentualnych zwierzątek.Środek pusty parę wejść i wyjść różnej wielkości.
Proszę o radę i co wy myślicie o tym?
Kostekxxxxx
Początkujący

czy dodać kości

Postprzez NIMBUS » So 14 lis, 2009

raczej nierób tego myślę że to jest nieestetycznie. :shock:
NIMBUS
Początkujący

Postprzez Przemas_Tychy » So 14 lis, 2009

Kostekxxxxx napisał(a):Bo znalazłem głowę jakiejś sarenki albo coś podobnego a właściwie czaszkę i zastanawiam się czy można by było ją umieścić po jakimś przygotowaniu w akwarium?
:shock:
Kup lepiej jakiś ładny korzeń
Przemas_Tychy
Zainteresowany tematem

Postprzez kotletbam » Pt 17 wrz, 2010

witam witam :) dawno nie bylo aktualizacji i juz nie bedzie, aranzacja umarla smiercia naturalna, niestety :P fajna byla, ale przyszla pora na cos nowego, zwlaszcza ze byl pomysl i postaram sie go zrealizowac...

Akwa: 60x30x35 (63 litry)
oswietlenie: 2x24W T5 w belce ( zbiornik otwarty)
Podloze: Biogrunt + Filtus Floran
Nawozenie: narazie brak, mysle jeszcze czym bede nawozil...
CO2 z bimbrowni, dyfuzor ze spieku ceramicznego ktory w trakcie prac sie zepsul i na czas przyjscia nowego musi byc prowizorycznie sklejony, wazne ze dziala...
Filtracja: kaskada HBL-501, wypelnienia : ceramika, gąbka, wata, nitras
Fauna: ----
Flora: (Creeping, Flat, Stringy, Fissidens fontanus, Flame, Peacock , Spiky, Taiwan) - moss, Pelia, Subwassertang, Glossostigma eatinoides, Lilaeopsis, Didiplis diandra, Hemianthus micranthemoides, Rotala green, rotala wallichi, Ludwigia glandulosa, Rotala rotundifolia, Limnophilia aromatica, Microsorium pteroptus, Micranthemum umbrosum, Rogatek sztywny na powierzchni tymczasowo

kilka zdjec z przebiegu akcji:

biogrunt:

Obrazek

moskitiera

Obrazek

zasypywanie floranem

Obrazek

projekt wstepny

Obrazek

po zalaniu i posadzeniu roslin prezentuje sie tak:

Obrazek
kotletbam
Początkujący

Postprzez Swordfish » Pt 17 wrz, 2010

Wszystko fajnie, ale dosadź roślin bo to co jest to zdecydowanie za mało jak na start.
Swordfish
Poznaje temat

Postprzez kotletbam » N 26 wrz, 2010

mala aktualizacja, rosliny ruszyly, moze nie za mocno ale jednak, podaje aquapotas, jednak widzi mi sie ze najwyzsza pora na nowe swietlowki... woda robi sie zolta i dostaje powoli szalu, ale to przez korzenie i pewnie bede musial troche poczekac zanim sie wybarwia... a ten gaszcz z rogatka to tak chwilowo, na start, zeby "zjadal" to co zle, on to potrafi... ku mojemu zdziwieniue najlepiej rosnie rotala wallichii... za 2 dni bedzie juz cieta, zeby troche zagescic tyly zbiornika...

Obrazek

Obrazek
kotletbam
Początkujący

Postprzez kotletbam » Pt 22 paź, 2010

aktualizacja. w skrocie, wylecialy korzenie bo mnie wkurzyaly i barwily wode... fatalnie rosnie rotala green w lewym rogu, poprostu tragedia, bedzie chyba wymiana... filt wewnetrzny jako pomocnik w rozpylaniu co2 ( w srodku szklany dyfuzor :P ) krewetki po restarcie ewidentnie odzyly, 13 samic nosi jajka... to chyba na tyle narazie...

Obrazek
kotletbam
Początkujący

Postprzez kotletbam » Cz 18 lis, 2010

witam, zdjecia swiezo po przycince, ostatnia faza zageszczania dna, teraz juz wszystko powoli w gore pojdzie... po lewej stronie duzy heniek sie miesza z diplisem diandra, na zywo swietny efekt, niestety mam zbyt slaby aparat zeby bylo to widac... ogolnie wszystko jest ok...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kotletbam
Początkujący

Postprzez kotletbam » Cz 06 sty, 2011

lampa na sprzedaz (ma nowe swietlowki - miesieczne), kontakt gg:5597502 lub mail kotlet-bam@o2.pl
kotletbam
Początkujący

Postprzez kkobus1 » Pn 21 lut, 2011

Ładne akwarium :wink: Sprzedałeś lampę?
kkobus1
Poznaje temat

Powrót do Sztuka aranżacji