APA 2008

Tematy ogólne akwarystyczne.

APA 2008

Postprzez Bartek Lipczyński » So 17 lis, 2007

The Art of The Planted Aquarium, Hannover 2008

Informacje Ogólne:
31 stycznia 2008 w Hanowerze rozpocznie się Druga Wystawa Zoologiczna, zorganizowana przez TMS Event, która trwać będzie do 3 lutego 2008.

Wystawa ta jest częścią ABF, największych w północnych Niemczech targów (shopping-show) poświęconych hobby. Główną atrakcją targów będzie konkurs „The Art of the Planted Aquarium” – „Sztuka (artyzm) akwarium roślinnego”, pierwsze międzynarodowe mistrzostwa aquascaper’ów. Akwaria konkursowe będą głównym punktem zainteresowania zwiedzających. Konkurs będzie się odbywał „na żywo”, a uczestnicy urządzając akwaria konkursowe, będą obserwowani przez publiczność.

Organizator przygotował dla startujących zawodników sześćdziesiąt akwariów o wymiarach 100x50x50 cm każde, z kompletnym oświetleniem i filtracją. Każdy z uczestników musi zapewnić swoje własne materiały dekoracyjne, podłoże i rośliny. Uczestnicy będą mogli rozpocząć swoją pracę wcześniej i będą musieli zakończyć swoje prace urządzania akwarium 31 stycznia 2008, dokonując ewentualnie ostatniego „dogładzenia” aranżacji 1-go lutego 2008. Praca uczestników będzie cały czas obserwowana przez publiczność.

Nagrody:
1 miejsce – 3000 EUR
2 miejsce - 2000 EUR
3 miejsce – 1000 EUR
Nagroda Specjalna – 500 EUR
Nagroda Publiczności – 500 EUR

Sędziowanie:
Wszystkie stworzone akwaria zostaną ocenione prze międzynarodowe jury z Europy, Ameryki. Każdy z uczestników otrzyma dyplom (certyfikat) i statuetkę. Wszystkie akwaria będą oceniane w niedzielę (3-02-2008), następnie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Wtedy też, odbędzie się program pokazów, prezentacji i wykładów wielu znanych specjalistów z dziedziny akwarystyki.

Oto niektóre z nich:
Bernd Degen – „Dyskowce w akwarium roślinnym” (jęz. niemiecki)
Diter Untergasser – 1) „Rośliny wodne użyteczne i dekoracyjne“ (jęz. niemiecki)
2) „Ambitne projektowanie akwarium” (jęz. niemiecki)
Christel Kasselmann – „Projektowanie akwarium roślinnego” (jęz. niemiecki)
Oliver Lucanus – „Żyjąca podwodna przestrzeń” (jęz. niemiecki)
Ole Pedersen – „Aquascaping naturalna droga od 67 stopni North do 32 stopni South” (jęz. angielski)
Gerhard Ott – „Akwrium biotopowe” (jęz. niemiecki)
Roland Strossner – „Roślinne smaczki w akwarium” (jęz. niemiecki)
Dr Wolfgang Steeck – „Rośliny akwariowe w naturze” (jęz. niemiecki)
Chris Lukhaup – „Bezkręgowce w akwarium roślinnym” (jęz. niemiecki)
Tomas Kaliebe – „Profesjonalne ogrodnictwo akwariowe” (jęz. niemiecki)

Zasady uczestnictwa:
Zgłoszenie wysłać może każdy. Opłata uczestnictwa w konkursie wynosi 100 EUR. Dopuszczonych do konkursu zostanie maksymalnie 60-ciu uczestników. Uczestnicy zostaną wybrani spośród zgłoszeń na podstawie ich dorobku, jakości ich koncepcji (wyboru materiałów dekoracyjnych i gatunków roślin). Opłata uczestnictwa musi być wpłacona niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia rejestracji jako uczestnika.

Zarejestrować można się online na stronie http://www.planted-aquarium.de wybierając zakładkę „English” (dla osób władających językiem angielskim) potem zakładkę „Register” lub odpowiednio zakładki dla władających językami niemieckim lub francuskim.

Więcej informacji (w języku niemieckim, angielskim i francuskim) na stronie konkursu:
http://www.planted-aquarium.de
Ostatnio zmieniony Pn 19 lis, 2007 przez Bartek Lipczyński, łącznie zmieniany 1 raz
Bartek Lipczyński
Administrator

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tyman » N 18 lis, 2007

Witam

Ja bede tam na 100% i juz sie nie moge doczekac :smile: a czy ty Bartku bedziesz uczestniczyl w konkursie i czy w ogole masz zamiar tam sie wybrac??

Pozdrawiam
Tyman
Tyman
Zainteresowany tematem

Postprzez Bartek Lipczyński » N 18 lis, 2007

Tyman napisał(a):Ja bede tam na 100% i juz sie nie moge doczekac :smile: a czy ty Bartku bedziesz uczestniczyl w konkursie i czy w ogole masz zamiar tam sie wybrac??

Impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Pomysł na konkurs też wydaje się być interesujący. Co prawda, będą to zbiorniki urządzane "na chwilę" ale z tego co wiem, niektórzy już robią aranżacje podobnej wielkości w domu, aby przenieść korzenie obrośnięte mchami i całe szpalery roślin do akwarium konkursowego.

W teorii i w postach nie tylko na tym forum jesteśmy mocni, więc ciekawy jestem ilu śmiałków z Polski odważy się wystartować - jest to okazja nie tylko do zdobycia sławy na arenie międzynarodowej ale i główne nagrody pieniężne wydają się bardzo intratne.

Osobiście będę tam na pewno, nie jako uczestnik, lecz jako członek jury, do którego zostałem zaproszony przez organizatorów - będę miał obowiązek i przyjemność oceniania zbiorników konkursowych, więc miło mi będzie się z Tobą (i wierzę że nie tylko z Tobą) spotkać.

Mam nadzieję, że „naszych” nie zabraknie i Polacy pokażą – w najlepszym tego słowa znaczeniu - na co stać Polskich aquascepe’rów.

Wszystkich zainteresowanych konkursem proszę o zadawanie pytań i dzielenie się opiniami w tym wątku. Jestem w stałym kontakcie z organizatorami konkursu, więc myślę, że w wielu kwestiach będę mógł być pomocny.

Ostatnie News’y

Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie dwie karty wystawcy do bezpłatnego wejścia na targi we wszystkie dni oraz dodatkowo trzy wejściówki dzienne.

Firma Dennerle bezpłatnie wyposaży na miejscu każdego chętnego uczestnika konkursu w podłoże Dennerle do 50 kg (kolor do wyboru) co może być ciekawą ofertą dla uczestników dojeżdżających z dużej odległości, którzy nie chcą dźwigać ze sobą zbyt ciężkiego bagażu.

Na koniec targów wszystkie akwaria użyte do konkursu zostaną wystawione do sprzedaży dla publiczności. Każdy z uczestników konkursu może razem z akwarium zaoferować do sprzedaży swoją aranżacje (materiały dekoracyjne rośliny, podłoże) biorąc pod uwagę, że targi odwiedzi ponad 50 tysięcy zwiedzających nie powinno to być trudne, a uzyskane w ten sposób pieniądze zminimalizują koszty uczestnictwa w konkursie.
Ostatnio zmieniony Pn 19 lis, 2007 przez Bartek Lipczyński, łącznie zmieniany 1 raz
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez grisza76 » Pn 19 lis, 2007

ooo Tyman, super że startujesz :D Jako że jesteś prawie "na miejscu", więc zakładam, że Twoja kompozycja będzie już wcześniej "podrasowana" w domowych pieleszach

cała impreza zapowiada się super ciekawie i warto się wybrać (w końcu to nie japonia ;) )
grisza76
Poznaje temat

Hanoower

Postprzez TURYSTA » Pn 19 lis, 2007

Czy ktos z okolic Krakow Katowice sie wybiera ?
Moze tak by wspolnie wieksza grube zotrganizowac wyjazd pod marka holenderskie .pl ?
TURYSTA
Poznaje temat

Re: Hanoower

Postprzez Bartek Lipczyński » Pn 19 lis, 2007

Na stronie konkursu: http://www.planted-aquarium.de/

W wersji niemieckojęzycznej, na podstronie z aktualnymi informacjami - ostatnia zakładka na dole, pojawiła się mapka dojazdu oraz kilka namiarów na hotele w okolicy.
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez Emi » Pn 19 lis, 2007

Turysta, warto to przemyśleć :)
Emi
Stały bywalec

ja bym sie pisal na wycieczke do Hanoweru niesty opcja samolot odpada przekopalem kilkanascie lini i kobinacji lotniczych i najtaniej wyszlo czech air za 1087,87 w obie strony
wiec pozostaje kwestia rower autobus lub 4 kolka (u mnie brak) pkp najlepsza trasa z katowic 1 przesiadka katowice berlin i berlin hannower ceny brak
Ostatnio zmieniony Pn 19 lis, 2007 przez TURYSTA, łącznie zmieniany 1 raz
TURYSTA
Poznaje temat

Postprzez Tyman » Pn 19 lis, 2007

grisza76 napisał(a):ooo Tyman, super że startujesz :D Jako że jesteś prawie "na miejscu", więc zakładam, że Twoja kompozycja będzie już wcześniej "podrasowana" w domowych pieleszach

cała impreza zapowiada się super ciekawie i warto się wybrać (w końcu to nie japonia ;) )

Witam
Grisza czy ja napisalem ze startuje czy ze po prostu bede , dla mnie zrobienie aranzacji w 3 dni jest jak zrobienie remontu mieszkania w tydzien :smile: ale z checia poogladam sobie pomyslowosc innych i moze nastepnym razem cos zakrece :lol:

Pozdrawiam
Tyman
Tyman
Zainteresowany tematem

a znasz cene tego pociagu ?
TURYSTA
Poznaje temat

co do pociagu Wawa Hanower masz racje tez sprawdzielm i dzwonic po 8 grudnia
:(nie ma sie co dziwic to tylko pkp
TURYSTA
Poznaje temat

Postprzez Mac4don » Wt 20 lis, 2007

Jakie PKP. Wogóle to PKP to juz nie ma od lat. Pociąg do Hanoveru to jest pociąg spółki Inter City. A dlatego nie wiadomo o której będzie jechał, bo w całej Unii Europejskiej jest zmiana rozkładów jazdy kursowania pociągów z 8 na 9 grudnia.
Trzeba się trochę interesować Panowie a nie gadać co ślina na język przyniesie :)

Pozdrawiam
Mac4don
Początkujący

Postprzez TURYSTA » Śr 21 lis, 2007

Mac4don napisał(a):Jakie PKP. Wogóle to PKP to juz nie ma od lat. Pociąg do Hanoveru to jest pociąg spółki Inter City. A dlatego nie wiadomo o której będzie jechał, bo w całej Unii Europejskiej jest zmiana rozkładów jazdy kursowania pociągów z 8 na 9 grudnia.
Trzeba się trochę interesować Panowie a nie gadać co ślina na język przyniesie :)

Pozdrawiam

ale DB ma juz rozklad ......... a pkp nie wie ktoredy pociag bedzie jechal czy tam IC.....
informacja z infolini pkp wiec slina mi tego nie przyniosla tylko informacja jaka otrzymalem od pkp
TURYSTA
Poznaje temat

Postprzez kresone » Pt 23 lis, 2007

bardzo fajna sprawa z tymi targami w hannower.
Zdaje się że się tam wybiorę na czterech kołach, taka trasa może być męcząca to fakt ale napewno zrekompensuje to to widowisko.
Myślę że koszt paliwa w obu kierunkach zamknoł by się w 6 setkach (o ile ceny paliw się uspokoją) jak by to podzielić na 2, 3 lub 4 osoby wychodzi całkiem tanio.
kresone
Zainteresowany tematem

Postprzez TURYSTA » N 25 lis, 2007

no to jak by co daj znac :)
TURYSTA
Poznaje temat

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 27 lis, 2007

Co do przejazdu na miejsce, to IMHO warto skorzystać z tanich linii lotniczych. Właśnie zrobiłem sobie rezerwacje na http://wizzair.com/

Lot z Warszawy do Dortmundu i z powrotem, kosztuje z opłatami 150 zł. Dortmund jest oddalony od Hanoweru o ok. 210 km autostradą. Przez tę sama stronę można zarezerwować i niedrogo wypożyczyć na lotnisku samochód, więc w grupie trzech-czterech osób będzie to IMHO najtańsza, najszybsza i najwygodniejsza forma podróży.
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez bidzis004 » N 02 gru, 2007

No widze ze najazd Polaków będzie dośc potęzny , a tak wogóle to kiedy to są te targi bo juz sie pogubiłem , kresone ja bym sie pisał , na tą wycieczke napisz mi pw bo cos nie moge wysłac ci wiadomosci , jestem z Bytomia a wiec niedaleko , pozdrawiam!
bidzis004
Poznaje temat

Postprzez TURYSTA » Pt 14 gru, 2007

no to czas odliczać :)))
TURYSTA
Poznaje temat

Postprzez Tyman » Śr 19 gru, 2007

Witam

Tak Bartek ma racje tez tak robie podczas szybkich wypadow do polski a tak po za tym to mieszkam 15min od Dortmund :wink:

Tyman
Tyman
Zainteresowany tematem

Postprzez kresone » Cz 27 gru, 2007

Bartek Lipczyński napisał(a):Aby ośmielić wahających się, postanowiliśmy ufundować dla trzech pierwszych członków naszego serwisu, którzy zgłoszą się do konkursu APA 2008, opłaty wpisowe.

Proszę o zgłaszanie się chętnych w poniższym wątku.
.

W takim razie chciałbym spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej:!:
Z dojazdem i dekoracjami „Akwarium Konkursowego” nie będzie problemu, jedyny kłopot to napisanie o koncepcji akwarium w jakimś języku (śrenio znam angielski, ale napisanie takiego tekstu to dla mnie problem) może gdybym napisał go w pl. ktoś zechciałby to przetłumaczyć?

W tym albumie można zobaczyć moje dotychczasowe aranżacje http://kresone.(link).pl/albumy/298928.html

[ Dodano: Sob 29 Gru, 2007 ]
Z tłumaczeniem już nie ma problemu.
No i zgłoszenie wysłane.
kresone
Zainteresowany tematem

Następna strona

Powrót do Forum ogólne