Poradnik Aqua Art

Tematy ogólne akwarystyczne.

Poradnik Aqua Art

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 26 lis, 2013

Jako Aqua Art przygotowaliśmy poradnik dla użytkowników naszych produktów:

http://issuu.com/aquaart/docs/aqua_art_poradnik

Niebawem skierujemy go do druku.

Będziemy wdzięczni za wasze konstruktywne opinie na temat jego treści, a przede wszystkim, uwagi korektorskie. ;)

Jak zauważycie - promujemy również nasze forum...
Bartek Lipczyński
Administrator

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Wt 26 lis, 2013

W tej chwili nie mam czasu dokładnie czytać całości, ale korekta jest niezbędna, na trzeciej stronie błąd ortograficzny(niekorzystnie), na piątej w drugim zdaniu literówka, na szóstej w opisie flory bakteryjnej literówka. Silikon określiłbym jako bezbarwny a nie przeźroczysty.
Dodajcie też jakieś info że normalne akwarium nie wydziela żadnego zapachu, ludzie mają dziwne wyobrażenia na ten temat.

P.S. fajne nowe logo forum :smile:
Plejstocen
Stały bywalec

Postprzez Bartek Lipczyński » Śr 27 lis, 2013

Bardzo cenne uwagi. Dziękuję i proszę o więcej ;)
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez nazer » Śr 27 lis, 2013

Bardzo dobra decyzja Bartku o takim poradniku. Przeczytam całość później i ew. cosik dopiszę. Fajnie, że nie jest to 3 stronicowy "coś" co w wielu sklepach dostaje się jako poradnik do założenia akwa...
Jak zamierzacie to rozprowadzać i czy będzie w formie płatnej, czy np. jako dodatek do produktów Aqua Art??
nazer
Aktywny użytkownik

Postprzez Zola67 » Śr 27 lis, 2013

Wydaje mi się że powinno się pisać penseta mój dziadek mówił pinceta jak szukam to raczej widzę wszędzie penseta ale mogę się mylić
Zola67
Zainteresowany tematem

Postprzez 3promile » Śr 27 lis, 2013

Zgadza się - wydaje ci się.

http://tinyurl.com/p74c4p7
3promile
Zainteresowany tematem

Postprzez ZANDAR » Śr 27 lis, 2013

Dla początkujących poradnik jak znalazł. Ekstra wykonanie :smile:
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik

Postprzez Robert Szostak » Śr 27 lis, 2013

Poradnik moim zdaniem świetny. Wszystko wyjaśnione i przedstawione w formie zdjęć, co jest wielkim plusem bo czasem trzeba zobaczyć coś na własne oczy by zrozumieć o co chodzi :) Żałuję, że nie mogłem skorzystać z takiej lektury jak zaczynałem przygodę z akwarystyką bo wielu błędów bym nie popełnił ale z drugiej strony jak się człowiek czasem nie przekona na "własnej skórze" to nie zrozumie ;)
Gratuluję pomysłu i wykonania, gdyby w dziale "Instalacja oświetlenia" znalazły się zdjęcia porównujące zbiornik, przy zastosowaniu świetlówek o różnej temp. to już całkiem lektura jak to się mówi będzie "wymiatać" ;)
pozdrawiam
Robert
Robert Szostak
Poznaje temat

Postprzez bLYX » Śr 27 lis, 2013

Robert Szostak napisał(a):Gratuluję pomysłu i wykonania, gdyby w dziale "Instalacja oświetlenia" znalazły się zdjęcia porównujące zbiornik, przy zastosowaniu świetlówek o różnej temp. to już całkiem lektura jak to się mówi będzie "wymiatać" ;)
pozdrawiam
Robert

No właśnie, mogło by być jakieś porównanie świetlówek jakiś optymalnych dla roślin z tymi np "pro", i jakie połączenie wybrać najlepiej.
bLYX
Poznaje temat

Postprzez macek.g » Śr 27 lis, 2013

Polaczenie to wybierzesz sobie w/g wlasnego gustu,porwnownania roznych widm znajdziesz w sieci,ale nic nie stoi na przeszkodzie by w poradniku sie mogly znalezc.
macek.g
Stały bywalec

Postprzez Ulvhedin » Śr 27 lis, 2013

Zola67 napisał(a):Wydaje mi się że powinno się pisać penseta mój dziadek mówił pinceta
Pęseta i pinceta zamiennie może być stosowane, obie formy są prawidłowe.

A poradnik mi się nie otwiera :|
Ulvhedin
Znający temat

Postprzez Bartek Lipczyński » Śr 27 lis, 2013

Dystrybucja w formie elektronicznej + papierowej do produktów.
O oświetleniu nie rozpisujemy się zbyt wiele bo musieliśmy się zmieścić na 32 stronach, a były ważniejsze tematy.

Drodzy Państwo!

Ten wątek to nie konkurs w klepaniu po plecach, lecz raczej konkurs: "KTO ZNAJDZIE WIĘCEJ BYKÓW ZANIM PUŚCIMY TO DO DRUKU?"

Więc.... Do roboty! :))))))))))))))))
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez rekrut81 » Śr 27 lis, 2013

Ulvhedin napisał(a):A poradnik mi się nie otwiera :|

Spróbuj w innej przeglądarce.U mnie w operze nie otwiera się natomiast firefox bez problemu.
rekrut81
Początkujący

Postprzez zubrzyna » Cz 28 lis, 2013

Będę "marudził ratami".
Zdaje się iż nie stosuje się zwrotu CIĘ ( w języku potocznym tak, literackim nie) a Ciebie (3 str.), "zgrzyta też" zdanie zaczynające się od
"Zwłaszcza w naszym klimacie podczas długiej zimy i krótkiego dnia, obserwacja jasnego zielonego i pełnego życia akwarium doskonale uspokaja, i relaksuje." Nie pamiętam już za dokładnie jak to jest z tymi zdaniami podrzędnie złożonymi a szczególnie z interpunkcją w obrębie tych "segmentów" logicznych.
Może warto było by przed wydaniem w formie papierowej "podrzucić" całą treść na warsztat jakieś pani filolog (studentce na "dorobku") ...nie musi ingerować w "zawartość merytoryczną" ale poprawić interpunkcję i budowę zdań, na pewno pomoże."Niekożystne" wyłapał Plejstocen.
Strona 5.
"Dokładne wypoziomowanie zbiornika pozwoli cieszyć się efektem równego lustra wody."
To "Ci" jest tej samej miary co "Cię", jednocześnie jest zbyt "spoufalające". Niepotrzebne.
Strona 6.Literówka- "nie stwarza warunków dla rozwoju roślin."
Strona 7 (lewa). Literówka-w wersie Klarowanie wody...np. drewnianymi elementami, oraz niżej Naturalna flora bakteryjna...porowata struktura Shrimp Sand.
Strona 7 (prawa). 1)......w takim przypadku bardzo pomocne są nawozowe kapsułki do podłożowe (wystąpił tak zwany "czeski błąd") -dopodłżoowe-
2).....(podłoża dedykowanego dla tych...
3) Ostatnie zdanie powinno brzmieć: "Tak przygotowane akwarium wystartuje jeszcze łatwiej, będzie piękne i łatwiejsze w obsłudze." Dublujące się "jeszcze" to niepotrzebny błąd powtórzeniowy.
Pytanie drugie-...filtra pod żwirowego napędzanego zwykłym brzęczykiem..
W drugim zdaniu odpowiedzi wykociło się "w"- nie powinno występować dwukrotnie."...do stosowania w jako medium...".
Liczba worków połżdoża obok kodu QR też wygląda nie najlepiej.
Na dziś starczy znęcania się :mrgreen:
Ostatnio zmieniony Pt 29 lis, 2013 przez zubrzyna, łącznie zmieniany 5 razy
zubrzyna
Stały bywalec

Postprzez Bartek Lipczyński » Cz 28 lis, 2013

Zubrzyna - jesteś lepszy niż studentka ;) Dzięki za uwagi, prosimy o dalsze.
Bartek Lipczyński
Administrator

Postprzez Dominik Gąsiorek » Cz 28 lis, 2013

Poza wskazywanymi przez kolegow drobnymi błędami poradnik jest super. Dokładnie taki jak go sobie wyobrażałem. No i ta szata graficzna wraz z nowym logo. Bomba! Nareszcie to wszystko zaczyna wyglądać tak jak powinno ;)
Dominik Gąsiorek
Moderator

Postprzez adams750 » Pt 29 lis, 2013

Znalazłem kilka literówek na stronie 25 w pytania i odpowiedzi, mianowicie w pierwszym pytaniu słowo "jśeli" i w drugim pytaniu "nichtosować" :wink:

Kolejna literówka na stronie 20 Instalacja Oświetlenia w drugim pytaniu "od początki" powinno być "od początku"
adams750
Znający temat

Postprzez davyjones » Pt 29 lis, 2013

Witam Wszystkich,

Przeczytałem ten poradnik od dechy do dechy. Pomijając w/w potknięcia, odniosłem wrażenie, że kończy się przedwcześnie. Spodziewałem się kolejnych storn a tu koniec.

Do rzeczy. Taki poradnik powinien powstać już dawno. W zasadzie nie poradnik a instrukcja obsługi produktów Aqua Art, której wcześniej nie znalazłem. Jeśli producent zadawał sobie pytanie dlaczego wieszają psy na naszych produktach?, to odpowiedzią jest "brak instrukcji stosowania". Samo "1ml na 100l zwiększy o..." nie wystarczy. Ludzie po prostu robili sobie krzywdę stosując linie nawozową Aqua Art na tzw "pałę".

Stosowałem niektóre produkty Aqua Art do podłoża AS II+. Błędnie sadziłem, że samo podłoże jest panaceum na ładne akwarium. Ładne było przez pół roku, ale nigdzie Aqua Art mi nie powiedziało "co" dalej. A w zasadzie "co" od początku startu zbiornika. Dlatego moja opinia o AS II+ rewelacyjna nie była. Ferka już dawno ma takie ulotki, które leżą na ladach z instrukcją krok po kroku.

Od półtora roku leży u mnie w szafce worek AS II+ i po przeczytaniu tego poradnika zachciało mi się zrobić z niego użytek razem z płynnymi nawozami i kapsułkami tak jak opisuje to przedmiotowa instrukcja.

Inne uwagi:

dozowniki są niedokładne, powinniście je zamienić na kapturki, tak jak to robi EasyLife
davyjones
Początkujący

Re: Poradnik Aqua Art

Postprzez Bartek Lipczyński » N 08 gru, 2013

Poradnik został sprawdzony - dodatkowo - przez profesjonalną korektorkę:

http://issuu.com/aquaart/docs/aqua_art_poradnik

w poniedziałek zostanie przekazany do druku.
Każdemu, kto znajdzie jeszcze jakiś poważniejszy błąd, wymagający korekty, stawiam osobiście piwo, podczas naszego styczniowego spotkania. :D

(warunkiem uczestnictwo w spotkaniu ;))
Bartek Lipczyński
Administrator

Re: Poradnik Aqua Art

Postprzez Marcin Bielak » N 08 gru, 2013

3 strona Twoje akwarium będzie wspaniałą , naturalna dekoracją każdego wnętrza.
Marcin Bielak
Znający temat

Następna strona

Powrót do Forum ogólne