450L-mały ogród Adamski Tomasz

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

Re: 450L-mały ogród Adamski Tomasz

Postprzez marcecrisco » Cz 28 sie, 2014

adams750 napisał(a):Jak wyżej pisałem nie mam ostatnio za dużo czasu, ale w najbliższym czasie będę szukał gatunków bardziej wymagających. W najbliższym czasie będę testował mikro zrobione przez Pana Zagajewskiego, oglądając jego szkło byłem pod wrażeniem dlatego chcę potestowac jego mikro.

PAN Zagajewski to intrmag ?
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 29 sie, 2014

:mrgreen: Nie jest to starszy Pan, który zajmuje się akwarystyka roslinną od ok 40 lat. Robi sam większość nawozów i wszystko rośnie bardzo ładnie. Więc postanowiłem spróbować jego nawozów.
adams750
Znający temat

Postprzez adams750 » Cz 18 wrz, 2014

Minęło już kilka dni odkąd testuje mikro i jak na razie jestem zadowolony z efektów ale nie do końca. Ponieważ nie wszystkie rośliny mają się dobrze a w szczególnie umbrosum nie chce rosnąć przy tym mikro a raczej N:P:K z mikro bo to jedna mikstura którą podaje po zgaszeniu światła. Oto fotka by zobrazować szkło
20140918_180728.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
adams750
Znający temat

Postprzez marcecrisco » Cz 18 wrz, 2014

Jakie masz proporcje NPK w miksturze ?
Zauwazylem od kilku dni ze jak przylozylem ostro PO4, tak ze w wodzie mam stężenie lekko ponad dwa ppm to umbrosum rośnie jak na sterydach. Może kwestia za niskiego PO4 do No3?
Gęstość Twoich kęp jest dla mnie wzorem
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Postprzez adams750 » Pt 19 wrz, 2014

Tu niestety nie jest tak kolorowo gdyż pan który przygotował mi NPK nie chciał mi zdradzić tej tajemnicy, ale z zaleceń jakie otrzymałem odnośnie podawania 3ml/100L zrobiłem mały test testami kropelkowymi co dało 15:2,4:15. Podając takie dawki stężenie po4 utrzymuje się na poziomie 0.8ppm. Tak naprawdę najgorzej jest z umbrosum, które na początku zaczęło ładnie rosnąc a po ok dwóch tygodniach szczyty zaczęły bieleć a potem rozpuszczały się. Ogólnie listki są mniejsze w porównaniu do tego co miałem wcześniej na nawozach z Aqua Art. Ale stellata w porównaniu do poprzednich nawozów nie idzie szybko do góry rosnąć jedną grubą łodygą. Teraz rośnie wolniej jest delikatniejsza i bardzo się krzewi. Amania bonsai również znalazła chyba swoje odpowiednie pierwiastki które lubi ponieważ tak samo rośnie ładnie krzewiąc się w dosyć szybkim tempie. Jak nie dojdę do porozumienia z umbrosum amania chyba zajmie jej miejsce :wink: Rotala rotundifolia, pink oraz duży heniek również posmakowało nawożenia gdyż rosną bardzo szybko odwzorowując się wyśmienitą kondycją, nawet po koszeniu nie ma problemów z odbijaniem bo wystarczą dwa dni na młode szczyty. Tonina nie miała jakichkolwiek problemów ze zmianą nawożenia. Wracając do tematu niskiego stężenia po4 to raczej nie powinno tak być a jednak w tym tygodniu pojawiły się delikatne zielone kropki na przedniej szybie co jest zastanawiające :wink:

Gęstość Twoich kęp jest dla mnie wzorem

Jestem takim typem człowieka który nie przepada za kompozycjami z kilku łodyg każdego gatunku roślin. Ja lubię jak napisałeś gęste kępy, one mają swój urok :mrgreen:
adams750
Znający temat

Postprzez adams750 » So 27 wrz, 2014

Minęło kilka dni a rośliny w szkle dalej zmieniają się i nabierają kolorów. Od środy podaję nowy nawóz gdzie zostało zwiększone stężenie mikro i fe. Doszło kilka nowych gatunków roślin więc zrobiłem mały kącik by było widać jak zachowują się rośliny.

Kilka fotek :

IMG_7803.JPG

IMG_7804.JPG

Niestety nie mogę odzwierciedlić prawdziwych barw jakie są w szkle ale może nauczę się w końcu robić odpowiednie fotki szkła :mrgreen:
adams750
Znający temat

Postprzez marekmich » So 27 wrz, 2014

Tomku, rewelacyjna kondycja roślin, całość nabiera fajnego klimatu :D
marekmich
Początkujący

Postprzez marcecrisco » So 27 wrz, 2014

Ta pekata czerwona kepana środku jest genialna. U Ciebie w szkle pasuje nawet ten brak trawnika bo jeszcze bardziej przytłacza gęstością jak te rośliny tak napierają na przednia szybe .
Jakie masz dawki makro i mikro w nawozie ? Zdradz szczegóły ;)
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Postprzez adams750 » N 28 wrz, 2014

marcecrisco napisał(a):Ta pekata czerwona kepana środku jest genialna. U Ciebie w szkle pasuje nawet ten brak trawnika bo jeszcze bardziej przytłacza gęstością jak te rośliny tak napierają na przednia szybe .
Jakie masz dawki makro i mikro w nawozie ? Zdradz szczegóły ;)

Tak brak trawnika z wiadomych przyczyn :mrgreen: ale mnie się to podoba a z drugiej strony mobilizuje do zmiany szkła z czym zwlekam na razie :wink:
Co do nawozu to nie znam jego dokładnego składu, gdyż osoba która go robi nie chce zdradzać swojej recepty. Z tego co mogłem sprawdzić to pisałem już kilka wątków wyżej, ale to tylko testami kropelkowymi. Reasumując to wszystko czy aż tak jest potrzebna świadomość składu nawozu?? Na chwilę obecną nie. Wyniki nawożenia są zadowalające więc na razie zostaję przy tym nawozie, jestem tylko ciekaw jak będą dawały radę nowo posadzone rośliny które po części można uznać za bardziej wymagające :wink:
adams750
Znający temat

Postprzez marcecrisco » Śr 01 paź, 2014

adams750 napisał(a):Z tego co mogłem sprawdzić to pisałem już kilka wątków wyżej, ale to tylko testami kropelkowymi. Reasumując to wszystko czy aż tak jest potrzebna świadomość składu nawozu?? Na chwilę obecną nie. Wyniki nawożenia są zadowalające więc na razie zostaję przy tym nawozie, jestem tylko ciekaw jak będą dawały radę nowo posadzone rośliny które po części można uznać za bardziej wymagające

Nie zauważyłem tych proporcji powyżej;p Pełny skład nie jest potrzebny chyba. Myślałem własnie o proporcjach NPK bo wtedy łatwiej wyczuć czemu coś nie idzie tak jak chcemy.
Pisałeś, że umbrosum gorzej rośnie. U mnie np. lepiej rośnie jak jest dużo PO4 w wodzie.
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Postprzez adams750 » Śr 01 paź, 2014

Widzisz a u mnie pięknie rosło jak podawałem po4 w granicach 1.4ppm w tygodniu. W momencie jak zmieniłem mikro tylko ta roślina podupadła, ale dalej walczy i jak na razie widać że chyba będzie na dobrej drodze. Na chwilę obecną podaję więcej po4 co wynika z nawozu który podaję do aqua. Nawet moje nowe nabytki nie sprawiają trudności co mnie zadziwiło lecz w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nowe gatunki to:
-Cuphea anagalloidea
-Eriocaulon sateceum
-Tonina Fluvialtilis
-Pogostemon erectus
-Ludwigia Ovalis pink
-Rotala Macrandra mini type 2
adams750
Znający temat

Postprzez adams750 » Cz 02 paź, 2014

Widzę że ponownie wracam do konkursu ??? Ciekawe :mrgreen:

Mały up po kolejnych dniach, fotki robione fonem :wink:

IMAG0025.jpg

IMAG0026.jpg
adams750
Znający temat

Postprzez marschal » Cz 02 paź, 2014

Obłędne :!: Urywa mi dupę za każdym razem jak oglądam fotki Twojego baniaka :wink:
marschal
Początkujący

Postprzez marcecrisco » Pt 03 paź, 2014

Rośliny w fazie wychodzenia na pokój :D heh. Pokaż jakieś fotki nowych nabytków

Też bym oddał głos ale już sie nie da. :lol:
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Postprzez adams750 » Pt 03 paź, 2014

Właśnie to mnie zaskoczyło że zostałem ponownie wytypowany w konkursie będąc w archiwum. Co do zdjęć nowych nabytków to widać je na zdjęciu od frontu po prawej stronie. Dorzucę kilka zdjęć jak wyglądały po posadzeniu a jak wyglądają obecnie.
adams750
Znający temat

Postprzez slipknot1989 » Pt 03 paź, 2014

Tomek jak z filtracja u Ciebie dalej masz tylko jednego Eheima? Jak zwykle zielsko robi wrażenie.
slipknot1989
Stały bywalec

Postprzez adams750 » Pt 03 paź, 2014

Nie miałem jednego filtra :D Na początku moje zaplecze techniczne opierało się na Eheim 2075 i JLB e900. A na chwile obecną są bracia Eheim 2075 oraz 2080 :wink: ostatnio zmieniłem jeszcze grzałkę na hydor 300 przepływową.
adams750
Znający temat

Postprzez slipknot1989 » Pt 03 paź, 2014

Patrzylem na pierwsza strone Twojego tematu :) tam jest tylko jeden eheim duzo masz biologi?
slipknot1989
Stały bywalec

Postprzez marcecrisco » So 04 paź, 2014

adams750 napisał(a):Nie miałem jednego filtra :D Na początku moje zaplecze techniczne opierało się na Eheim 2075 i JLB e900. A na chwile obecną są bracia Eheim 2075 oraz 2080 :wink: ostatnio zmieniłem jeszcze grzałkę na hydor 300 przepływową.

No to filtrację masz konkretna. Co ile czyscisz kubly ?
marcecrisco
Aktywny użytkownik

Postprzez adams750 » So 04 paź, 2014

slipknot1989 napisał(a):Patrzylem na pierwsza strone Twojego tematu :) tam jest tylko jeden eheim duzo masz biologi?

Ogólnie to można powiedzieć że w filtrach nie bo w jednym mam Eheim EHFISUBSTRAT a w drugim Eheim SUBSTRAT pro. W jednym i drugim mam oryginalne wkłady z zestawu w jakim kupiłem oba filtry. Największą powierzchnią biologiczną mogę tak to ująć jest podłoże które mam, szkło ma już dwa latka i nie odmulałem go jeszcze ani razu tak konkretnie i tak już zostanie.

marcecrisco napisał(a):
adams750 napisał(a):Nie miałem jednego filtra :D Na początku moje zaplecze techniczne opierało się na Eheim 2075 i JLB e900. A na chwile obecną są bracia Eheim 2075 oraz 2080 :wink: ostatnio zmieniłem jeszcze grzałkę na hydor 300 przepływową.

No to filtrację masz konkretna. Co ile czyscisz kubly ?

Kubły czyszczę co trzy miesiące, z tym że czyszczenie jest konkretne. Myję wszystko pod bieżącą wodą. A włókniny które używam wymieniam na nowe.
adams750
Znający temat

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - archiwum