450L - proszę o pomoc w skomponowaniu listy zakupowej

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

450L - proszę o pomoc w skomponowaniu listy zakupowej

Postprzez miszszczu » Wt 27 sie, 2013

Witajcie

Startuje z akwarium 450l. Niestety nie mam doświadczenia w akwach z zieleniną - systematycznie się dokształcam. Do tej pory głównie były to zbiorniki BW.
Do rzeczy
Chciałbym obsadzić zbiornik wzorując się na akwarium kolegi Boracza
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=32632 - z małą różnicą - u mnie dojdzie trochę drzewa i chcę je obsadzić jakimiś małymi microsoriami i anubiasami.
Niestety zupełnie nie wiem, ile roślin kupić na start. Kolega Boracz ładnie wypisał gatunki - teraz chodzi o to by dopasować jakoś ich liczbę.
Chciałbym obsadzić jak najwięcej podłoża, tzn żeby rośliny wyjadały NO3, które będzie się uwalniać z podłoża Pro Soil, oraz żeby jak najmniej grzebać w dnie - czasu na to będę miał niewiele, ponieważ szkło będzie stało w pracy - szaf mógłby się czepiać
Oświetlenie 4x80W - myśle czy nie dorzucić jeszcze jednej 80W świetlówki - ale to się zobaczy jak rośliny będą rosły
system co2 jest
podłoże AQUATIC NATURE PRO SOIL

Poradzicie ile jakich roślin bym musiał na start zakupić? Czy prócz tego co rośnie we wzorcowym baniaku, na start dorzucić jakieś moczarki, rogatki i inne szybkorosnące szybko wchłaniające NO3 rośliny?

Liczę na pomoc
miszszczu
Początkujący

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Sztuka aranżacji