Prośba o pomoc przy restarcie 140 L

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 07 kwi, 2013

joy napisał(a): P.S. Jak dodawać zdjęcia aby były widoczne pod tekstem i nie występowały w formie załączników do pobrania?

pisząc post wybierasz znajdujący się z boku lub nad polem tekstowym kafelek z napisem IMG i po otworzeniu się okna wklejasz link do zdjęcia (najpierw musisz zgrać fotki np do imageshacka, fotosika, pokazywarki lub czegoś w podobnym guście)
Dominik Gąsiorek
Moderator

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 07 kwi, 2013

Już uploadowane na forum zdjęcia też można wystawić:

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[img]http://www.holenderskie.pl/forum/download.php?id=11069[/img]
Dijkstra
Znający temat

Postprzez joy » N 07 kwi, 2013

Dzięki za info odnośnie wklejania zdjęć.
Teraz prośba o rady dotyczące prowadzenia baniaczka - parametry wody, moje spostrzeżenia i wątpliwości znajdują się powyżej

P.S. Wszystkie gupiki przy powierzchni wody - Razbora Klinowa i Neonki pływają normalnie - czy to już moment w którym zbliżam się do przyduchy?
joy
Początkujący

Postprzez Krissoku » N 07 kwi, 2013

joy napisał(a):P.S. Wszystkie gupiki przy powierzchni wody - Razbora Klinowa i Neonki pływają normalnie - czy to już moment w którym zbliżam się do przyduchy?
Jeśli ryby dotykają dzióbkami powierzchni wody tak jakby chciały łapać tlen to TAK.
Krissoku
Stały bywalec

Ponawiam prośbę o pomoc
Wczoraj nastąpiła podmiana wody 50% (nawożenie stosowane zgodnie z powyższymi zaleceniami adams750).
Oto parametry wody po porannym nawożeniu i przed uruchomieniem CO2
PH 7,4
KH 12
GH 7
NO2 0,3
NO3 10
PO4 0,4 do 0,6 (trudno określić)
NH3 0
Fe 0,1
Niestety nie mam testu na zawartość potasu.

Od około trzech może czterech dni zaobserwowałem, że rośliny bardzo mało bąbelkują. Mam wrażenie że spada populacja ślimaków a ich skorupy bledną

Bardzo proszę o wnioski i porady co robić dalej?
joy
Początkujący

Postprzez Marcin Bielak » N 07 kwi, 2013

Jeśli spada populacja ślimaków to tak jak by zwiększyła się u Ciebie ilość miedzi lub innego pierwiastka na które są wrażliwe. Miedź wpływa niekorzystnie na system korzeniowy roślin, rozpuszczają się przy nadmiarach.
Jak to przed uruchomieniem CO2? to podajesz tylko w dzień czy jeszcze nie masz butli bo już nie rozumiem.
Brak bąbelkowania roślin to również zmniejszenie się co2.
Marcin Bielak
Znający temat

Wcześniej podawałem tylko symfonię złota. Efektów nie było więc zaopatrzyłem się w zestaw CO2. Od 1,5 tygodnia używam CO2.
Od tygodnia stosowałem się do zaleceń adams750 tzn. podałem KNO3 i KH2PO4 aby docelowo osiągnąć poziom NO3 10ppm i PO4 0,5-1ppm. Cały czas równocześnie stosuję symfonie złota. W pierwszych dniach stosowania CO2 w zbiorniku aż wrzało - rośliny bąbelkowały, a od trzech może czterech dni bąbelkują bardzo słabo.

P.S. Chyba czas przenieść wątek do "Nasze akwaria" . Tytuł tego wątku może mylić "Prośba o pomoc przy restarcie 140 l" . Miał być restart ale nie doszedł do skutku, za to wzbogaciłem się o zestaw CO2 i sole do EI co spowodowało serię moich pytań
joy
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Sztuka aranżacji