Mam problem z akwa 240l ( proszę o pomoc ! )

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 23 wrz, 2011

przeczytaj przyklejony temat o EI...tam jest wszystko napisane...

Kamil5622 napisał(a):EI micro

co to jest?

Kamil5622 napisał(a):K+

i to?

Kamil5622 napisał(a):Fe 8%

po co?
Kamil5622 napisał(a):Panowie mam zamówione już i rozrobione nawozy

jak rozrobiłeś te nawozy?
Dominik Gąsiorek
Moderator

Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kamil5622 » Pt 23 wrz, 2011

2pac01, EI micro:
Fe,Mn,Zn,Mo,Cu,B,E202,E300

K+ - To jest Potas

Fe 8% - jest to źródło żelaza w akwarium...

Nawozy rozrobiłem zgodnie z zaleceniami producenta...
Podaje przykładową stronę:
Przykład
Kamil5622
Poznaje temat

Postprzez von Klamke » Pt 23 wrz, 2011

EI micro to zapewne CSM+B, a tam jest już żelazo i to całkiem sporo. Podawanie dodatkowo chelatu żelaza jest zbędne, a wręcz niepożądane.
von Klamke
Poznaje temat

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 23 wrz, 2011

Kamil5622 napisał(a):2pac01, EI micro:
Fe,Mn,Zn,Mo,Cu,B,E202,E300

dalej mi to nic nie mówi...musisz podać skład procentowy

K+ - To jest Potas

k+ i k2so4 to jedno i to samo...no prawie...zależy co to jest to tajemnicze k+

Kamil5622 napisał(a):Fe 8% - jest to źródło żelaza w akwarium...

żelazo masz już w nawozie mikro więc po co jeszcze chelat? chyba że jest go bardzo mało w mikro

Kamil5622 napisał(a):Nawozy rozrobiłem zgodnie z zaleceniami producenta...

tzn jak? nie można Tobie doradzić nie znając podstawowych informacji
Dominik Gąsiorek
Moderator

Postprzez Kamil5622 » So 24 wrz, 2011

Dobra już dziś podałem wszystkie nawozy korzystając ze strony:
http://www.holenderskie.pl/forum/printview.php?t=21711&start=0&sid=c8b368478ccef55f273b37c4f25144c5
Proszę z tego brałem jak rozrabiać i ile dodać żeby otrzymać dany roztwór w akwa...

Chelat Fe 8% - 50 gram

Źródło żelaza w akwarium, zalecany poziom żelaza to 0,2-0,3 mg/l (ppm).

Poziom żelaza w akwarium określamy za pomocą ogólnie dostępnych testów akwarystycznych (zobacz nasze akcesoria).

Rozrobienie oraz dawkowanie Fe ustalamy w oparciu o arkusz akwarystyczny dostępny na naszej stronie internetowej. Zawartość żelaza w związku: Fe = 8%.

Przygotowanie roztworu:
Jeśli rozpuścimy 14g chelatu Fe w 100 ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1 ml takiego roztworu podniesie poziom Fe o 0,11 mg/l.

Opakowanie: 50g

---------------
EI suche mikro - 15 gram

Nawóz w proszku wzorowany na CSM+B. Forma w proszku ... chelaty sypkie (termin ważności 3 lata).

Skład chemiczny:
Zawiera:
Fe, Mn, Zn, Mo, Cu, B, E202, E300

Nie zawiera:
N, P, K, Mg (uzupełniamy solami KNO3, KH2PO4 i MgSO4*7H2O)

Do nawozu dodany jest Sorbinian potasu (E202), który zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni oraz Kwas askorbinowy (E300), który zapobiega rozwojowi bakterii.
Oba konserwanty są w 100 % bezpieczne dla flory i fauny.
Zapobiegają psuciu się nawozu.

Dawkowanie:
Zawartość woreczka rozpuścić dokładnie w 500 ml wody.
Wszystko intensywnie wymieszać, aby poszczególne składniki się rozpuściły.

Proszę rozpocząć od 1-2 ml na 100 litrów / dziennie.
W przypadku niedoborów dawkę zwiększyć tak, aby maksymalnie poziom Fe nie wzrósł powyżej 0,3-0,4 ppm.

Przechowywanie:
Optymalnym choć nie koniecznym miejscem przechowywania jest lodówka.

Waga: 15g

--------------
MgSO4*7H2O - 100 gram

Siarczan magnezu siedmiowodny, klasa czystości "czysty", podstawowe powszechnie stosowane przez akwarystów źródło magnezu.

Rozpuszczalność max.105g w 100ml wody o temperaturze 20st.C.
Zawartość procentowa składników do obliczeń: Mg 9,90%; SO4 39,0%; S 13,0%

Z powodu wysokiego poziomu Mg w polskich wodach (twarda woda/wysokie GH), zazwyczaj nie występuje niedobór tego pierwiastka w wodzie, jednakże w wodzie gdzie dominuje wapń, dawkowanie magnezu jest niezbędne.

Dawkowanie dobieraj na podstawie kondycji roślin i własnych obserwacji, poziom Mg w wodzie słodkiej w akwarium zmierzysz testami akwarystycznymi (zobacz nasze testy).

Polecamy zarówno zaawansowanym akwarystom jak i początkującym, ze względu na prostotę dawkowania. Siarczan magnezu nie wpływa na KH, ale wpływa na GH.
Jest bezpieczny dla mieszkańców akwarium.

Przygotowanie roztworu:
Jeśli rozpuścimy 50g tego związku w 100ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1ml takiego roztworu podniesie poziom Mg o 0,5mg/l .

Opakowanie: 100g
-----------------
KH2PO4 - 50 gram

Diwodorfosforan potasu, klasa czystości "czysty", podstawowe (oprócz K2HPO4), powszechnie stosowane przez akwarystów źródło fosforu,

Rozpuszczalność max.25g w 100ml wody o temperaturze 20st.Ca.
Zawartość w związku K 28,7%, PO4 69,8%.

Zalecane stężenie fosforu (po4) w akwarium to ok 1-2ppm (pamiętaj jednak,iż akwarystyka to nie matematyka, dawkowanie dobieraj na podstawie kondycji roślin i własnych obserwacji).

Poziom PO4 w wodzie w akwarium mierzymy za pomocą testu akwarystycznego na PO4 (zobacz nasze testy),

Dawkowanie i rozrabianie KH2PO4 w wodzie obliczymy za pomocą arkusza akwarystycznego dostępnego na naszej stronie internetowej. Polecamy zarówno zaawansowanym akwarystom jak i początkującym, ze względu na prostotę dawkowania i sprawdzania poziomu PO4.

Wysoki poziom fosforu, wbrew opiniom nie powoduje rozwoju glonów pod warunkiem posiadania gęstej obsady roślin i dozowania CO2.

Przygotowanie roztworu:
Jeśli rozpuścimy 7g tego związku w 100ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1ml takiego roztworu podniesie poziom PO4 o 0,49mg/l (ppm) i K o 0,2mg/l.

Opakowanie: 50g
----------------
KNO3 - 100 gram

Azotan potasu (saletra potasowa) klasa czystości "czysty", podstawowe powszechnie stosowane przez akwarystów źródło azotu (forma azotanowa NO3).

Rozpuszczalność max. 31g w 100ml wody o temperaturze 20st.C.
Zawartość w związku: K 38,70%; NO3 61,00% ; N 13,80%.

Zalecane stężenie NO3 (azotu) w akwarium, to ok 10-20 ppm (pamiętaj jednak, iż akwarystyka to nie matematyka, dawkowanie dobieraj na podstawie kondycji roślin i własnych obserwacji).

Poziom NO3 w wodzie w akwarium mierzymy za pomocą testów akwarystycznych na NO3 (zobacz nasze testy).

Związek ten polecamy zarówno zaawansowanym akwarystom jak i początkującym, ze względu na prostotę dawkowania i sprawdzania poziomu NO3.

Przygotowanie roztworu:
Jeśli rozpuścimy 25g KNO3 w 100ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1ml takiego roztworu podniesie poziom NO3 o 1,5 mg/l (ppm) i K o 1 mg/l.

Opakowanie: 100g
Kamil5622
Poznaje temat

Postprzez Kamil5622 » So 01 paź, 2011

Dziś kupiłem małego heńka i rozsadziłem przy przedniej szybie jeszcze nie mam planów co do aranżacji i obsadzenia 1, 2 i 3 planu ale będę nad tym myślał na razie rośnie aby się rozrasrać ;) podawałem tydzień temu codziennie nawozy dawki ustalałem na oko ponieważ glony zaczeły rosnąć będę podawał nawozy co tydzień... Roślinki mają teraz taki przyrost że nie nadążam ich przycinać :D nieługo postaram się wrzucić kilka fotek... A i zakupiłem też 2x pielęgniczki.
Kamil5622
Poznaje temat

Poprzednia strona

Powrót do Sztuka aranżacji