Strona 1 z 1

Shrimp Sand Aqua Art - a filtr podżwirowy

PostNapisane: Wt 27 lis, 2012
przez Soft
Witam ! Mam pytanie - gdyż zakładam krewetkarium w kostce ok.45L i właśnie jako podłoże wybrałem Shrimp Sand Aqua-Art . Myślę o zastosowaniu filtra pod-żwirowego napędzanego zwykłem "brzęczykiem" . Czy to podłoże nadaje się do takiego typu filtracji , jakie są tego ewentualne wady i zalety ? Liczę na odpowiedz ! Pozdrawiam !

Re: Shrimp Sand Aqua Art a filtr podżwirowy

PostNapisane: Wt 04 gru, 2012
przez Bartek Lipczyński
Jak najbardziej tak.

Shrimp Sand bardzo dobrze nadaje się do stosowania w jako medium filtracyjne w filtracji podżwirowej. W takim przypadku zalecamy ułożenie na dnie kratek do filtra podżwirowego i tłoczenie wody spod podłoża, za pomocą głowicy (pompki) filtra, do toni akwarium:

Zalety:
    - Shrimp Sand jest niezmiernie porowaty (podobnie jak węgiel aktywny) jest świetnym złożem filtracyjnym,

    - dzięki zdolnościom absorpcyjnym wszystkie niekorzystne substancje będą przez Shrimp Sand wychwytywane z wody i buforowane, co uczyni akwarium bezpiecznym dla krewetek, nawet w okresie dojrzewania flory mikrobiologicznej,

    - cyrkulacja wody przez Shrimp Sand, uwydatni jeszcze jego zdolności do uzdatniania wody i korekty jej parametrów - obniżenie pH, KG i GH.
Wady:
    - potencjalną wadą, jest szybka zmiana parametrów wody (obiżanie pH, KH i GH) w czasie ich korekty, szczególnie w pierwszym okresie, tuż po założeniu akwarium. Należy wtedy uwaznie kontrolować parametry wody i jeżeli będzie to konieczne, podnosić GH do optymalnego poziomu, przy pomocy preparatu Shrimp Mineral.