Strona 1 z 1

AquaSubstrate i AquaSubstrate II+ i regulacja pH

PostNapisane: Pt 28 wrz, 2012
przez Bartek Lipczyński
Będę uruchamiać akwarium na wodzie z filtra odwróconej osmozy (R/O) uzdatnianej preparatami Planta Gainer z serii PRO - Micro i Hydro Mineral. Chciałbym użyć jako podłoża AquaSubstrate II+, w opisie znalazłem, że jest ono dedykowane do twardej wody, czy jeśli go użyje nie spadnie zbytnio w moim zbiorniku bufor węglanowy i pH?


W związku z tym, że AquaSubstrate i AquaSubstrate II+ posiadają właściwość nie tyko zmniejszania ale i regulacji poziomu bufora pH, nie ma przeciwwskazań do używania ich, zarówno w sytuacji gdy w kranie posiadamy bardzo miękką wodę, jak i w sytuacji gdy chcemy w 100% używać wody z filtra odwróconej osmozy (R/O) wzbogacanej Planta Gainer Hydro Mineral i Micro.

W takim przypadku jednak, aby stonować pierwszy okres największej aktywności podłoża, warto zastosować Planta Gainer Hydro Mineral, wlewając go bezpośrednio na dno zbiornika, przed wsypaniem podłoża do akwarium, w ilości około jednego opakowania (500 ml) na 1m2 powierzchni dna.

Ponadto, przy pielęgnacji zbiornika, aby dostosować oczekiwaną wartość twardości ogólnej i węglanowej, można proporcjonalnie zwiększać lub zmniejszać dawkę Planta Gainer Hydro Mineral stosowaną przy podmianach wody.