Strona 1 z 1

Wystawa akwarystyczna w Łodzi-zaproszenie

PostNapisane: So 16 mar, 2013
przez Zafira
Obrazek

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Marcin Bielak
Droga Zafiro, mogła byś powiedzieć nam coś więcej o konkursie? Jak to ma wyglądać? Kostki ? XL? I regulamin konkursu?
Jest kaucja?

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez chodysvr6
"WYSTAWA AKWARYSTYCZNA


"Żółta Łódź Podwodna"W imieniu Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz akwarystów z Łodzi mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia Targów Zoologicznych Pet Fair 2013 oraz obejrzenia wystawy akwarystycznej organizowanej pod hasłem "Żółta Łódź Podwodna". Wystawa odbędzie się w dniach 10-12 maja 2013 roku w Łodzi.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na aranżację akwarium. Przewidziane akwaria konkursowe to kostki do 30 litrów i większe akwaria do 60 litrów. Zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do Zafiry W konkursie przewidziane są ciekawe nagrody sponsorowane przez znane firmy akwarystyczne. Mile widziane byłyby zdjęcia własnych zbiorników.

Warunki uczestnictwa w konkursie "Żółta Łódź Podwodna" i sprawy związane organizacją wystawy:


1. W konkursie może brać udział każdy, kto jest zainteresowany akwarystyką, niezależnie od wieku.
2. Uczestnicy konkursu spotykają się 9 marca 2013 roku o godzinie 9.00 w hali targowej MTŁ, przy al. Politechniki 4, gdzie otrzymają identyfikatory upoważniające do bezpłatnego wejścia i przebywania podczas targów.
3. Każdy z uczestników otrzyma do dyspozycji i samodzielnej aranżacji zbiornik z wyposażeniem: filtr, oświetlenie, podkładka pod akwarium. Podłoże, rośliny, kamienie, korzenie, wszelkie elementy wystroju wnętrza zbiornika oraz tło uczestnicy przynoszą we własnym zakresie.
4. Likwidacja zbiorników odbędzie się w niedzielę 12 maja 2013 roku o godzinie 16.00.Akwaryści biorący udział w konkursie, mogą przedstawić swój własny styl aranżacji zbiornika słodkowodnego, nie ma nacisku na określone wizje.

Stowarzyszenia akwarystyczne, które wyrażą chęć przybycia prosimy o względnie szybkie poinformowanie nas o tym fakcie w celu domówienia szczegółów.

Szczegółowych informacji o konkursie "Żółta Łódź Podwodna" udzieli Pani Małgorzata Tarczyńska – Koordynator "

dokładne wymiary wszystkich zbiorników będą podane niebawem.Na razie wiemy tylko,że najprawdopodobniej będą to kostki Aquaela 20 i 10-cio litrowe, a większe akwaria udostępni inna forma i będą to akwaria ok.50 litrów(60 cm długie).
Liczba miejsc konkursowych jest ograniczona, dlatego proszę o zgłaszanie się możliwie jak najszybciej na pw lub maila.
Jeśli chodzi o materiały do aranżacji, to każdy przynosi swoje.Na uczestników będą czekały kompletne akwaria ze sprzętem,a wnętrze we własnym zakresie, czyli przynosimy podłoże, rośliny, kamienie, korzenie..wszystko to, co chcemy zaprezentować w akwarium wystawowym.
Miałam zapytania o wpisowe.Nie ma żadnego wpisowego, uczestnik nie ponosi kosztów związanych z wzięciem udziału w wystawie,a do tego otrzymuje wejściówkę, która upoważnia go do bezpłatnego przebywania na targach i zwiedzania ich.
Co do nagród, będą na pewno warte wzięcia udziału.Co najmniej 3 firmy zasponsorują nagrody, szczegóły w tym zakresie będą również niebawem dokładniej znane i uczestnicy zostaną o tym poinformowani.
Co do charakteru zbiornika-tutaj panuje dowolność, liczy się wszelka kreatywność, nie musi być to zbiornik schematyczny, może być nowatorski, oryginalny. Ważna jest ciekawa kompozycja,kondycja roślin, wszelkie projekty, które sprawią,że wystawa będzie ciekawa i przyciągnie uwagę oglądających."

Pozwoliłem sobie wstawić.

adeptmarine, czyż byśmy sie widzieli na konkursie ? :cool:

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Marcin Bielak
Może, nie wiem jak wypadnie akurat mój pobyt w domu...
Jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest:
-instalowanie własnej filtracji w celu przyspieszenia klarowania wody
-instalowanie podświetlenia tła
-wykorzystania gotowego zbiornika identycznego do tego na konkursie np.kostka aquaela itp? jak to jest w Hannoverze?

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez chodysvr6
a tego to Ci nie powiem

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Hex
Z tego co mi wiadomo to NIE bo też się pytałem o to ( ale nie co pod innym kątem). Chodzi o to by każdy miał równe szanse i był ten sam dostępny sprzęt dla wszystkich.

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Marcin Bielak
Równe szanse? Ktoś przyniesie takie korzenie obrośnięte czy kamienie o takiej strukturze, że same w sobie będą tworzyć super widok więc o jakich równych szansach my tu mówimy...
Jak zwykle hipokryzja ze strony organizatorów...

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Hex
Chodziło mi o sprzęt że każdy ma mieć taki sam. Powinieneś się odezwać do Zafiry po więcej szczegółów.

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Marcin Bielak
Właśnie czekam, że może się wypowie w temacie.

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Zafira
adeptmarine napisał(a):
Jak zwykle hipokryzja ze strony organizatorów...

Dlaczego od razu są takie wpisy?.Wiesz..bardzo przykro jest czytać coś takiego, zwłaszcza jak człowiek staje na rzęsach,żeby zrobić taką wystawę..
Co do podświetlenia tła, oczywiście można sobie tło podświetlić.Filtracja we własnym zakresie i inne ulepszenia są możliwe,ale w momencie oceniania zbiorników każdy uczestnik musi mieć te same media obsługujące zbiorniki.
Korzenie, kamienie obrośnięte, gotowe elementy aranżacji można przynosić i zastosować na konkursie :wink: .

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Hex
adeptmarine napisał(a):Właśnie czekam, że może się wypowie w temacie.
i się doczekałeś ;]

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Marcin Bielak
Nie chciałem nikogo obrażać. Ale skoro w innych krajach takie rzeczy są możliwe to nie rozumiem konkursów polskich. Nie można mówić o sprawiedliwości skoro nie wszyscy będą mieli równe szanse moim zdaniem. Rozumiem że filtr dodatkowy można podłączać na czas przed oceną?

PostNapisane: Wt 19 mar, 2013
przez Zafira
adeptmarine napisał(a):Nie chciałem nikogo obrażać. Ale skoro w innych krajach takie rzeczy są możliwe to nie rozumiem konkursów polskich. Nie można mówić o sprawiedliwości skoro nie wszyscy będą mieli równe szanse moim zdaniem. Rozumiem że filtr dodatkowy można podłączać na czas przed oceną?

Przecież napisałam,że są duże możliwości, można sobie gotowe elementy przywieźć, filterek dodatkowy może pracować,ale na czas oceny dodatkowe filterki trzeba wyjąć.A wszystko inne,tło podświetlane może zostać, to gdzie tu niesprawiedliwość i czemu twierdzisz,że nie wszyscy będą mieli równe szanse? :grin: .
Ktoś jeszcze pytał o kaucję.Nie ma żadnej kaucji, uczestnicy nie ponoszą kosztów uczestnictwa w wystawie(no chyba że potłuką zbiornik, to wówczas ktoś musi zwrócić koszta firmie udostępniającej zbiornik).

PostNapisane: Pt 26 kwi, 2013
przez Zafira
Oprócz kostek Aquaela 20-to litrowych, będą udostępnione do konkursu zbiorniki 60-litrowe Juwel Rekord 600.

Sędziami będą:
Bartłomiej Lipczyński-firma Aqua Art
Paweł Iglewski-Nature Aquarium Academy
Paweł Szewczak-Atoll Zoo
Piotr Dymowski-Elite Aquarium

Kilka słów o nagrodach:
Firmami, które do tej pory zadeklarowały się zasponsorować nagrody są:Aua-Art, Aquamag, Ziarko, Proven, Oya, Podwodne Ogrody, Elite Aquarium...sponsorów nagród będzie z pewnością więcej, trwają w tej sprawie jeszcze rozmowy.
A tak na zachętę dodam, że jako główna nagroda w konkursie nano, jest przewidziany zestaw, składający się z akwarium OW 60x30x36 cm., wraz z gadżetami i wyposażeniem tupu podłoża, nawozy w płynie, w kapsułkach, preparaty akwarystyczne, wszystko co potrzebne jest do odpalenia takiego zbiornika.W skład zestawu wejdzie również aparatura do CO2.Zestaw ten, jako nagrodę główną w konkursie ufunduje firma Aqua-Art. Do tego w skład pozostałych nagród będą wchodziły zestawy nawozów z Femangi, Easy Lifa, podłoża Aquatic Nature, podłoża z Aqua Artu, zestawy nawozów z Podwodnych Ogrodów plus bony na zakupy roślin i preparatów dla roślin, Podłoża akwarystyczne firmy Aquakris, zestawy nawozów do wody i do podłoża z Ferki.
W konkursie nano przewidujemy 3 miejsca i dodatkowo nagrodę publiczności, w konkursie XL na tą chwilę, z racji mniejszej ilości zbiorników, przewidujemy dwie nagrody-nagrodę główną i wyróżnienie-czyli nagrodę publiczności.

Co do konkursu publiczności, to będzie gdzieś w pobliżu zbiorników urna z napisem "Nagroda publiczności", do której należy wrzucać karteczki z numerem zbiornika, który się podoba.Na karteczce należy też zapisać imię i nazwisko oraz adres głosującego, chodzi o to, by jedna osoba nie głosowała dwa razy na zbiornik w jednej kategorii. Jedna osoba może oddać po jednym głosie na zbiornik nano i XL.
Serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca w konkursie nano :wink:.

PostNapisane: So 11 maja, 2013
przez Marcin Bielak
Może lepiej piszcie jak konkurs, jak poziom i w ogóle. Mnie jak zwykle wywiało gdzieś świat i zrobiłem wiele szumu o nic :(
Wstawcie jakieś fotki zbiorników w konkursach.

PostNapisane: So 11 maja, 2013
przez Zbyszek17
Wszystkie posty nie na temat zostały usunięte

PostNapisane: Pn 13 maja, 2013
przez Marcin Bielak
chodysvr6, Gratulacje za zajęcie I miejsca. Wstaw fotkę zbiornika.

PostNapisane: Pn 13 maja, 2013
przez chodysvr6
Obrazek

Mówisz masz :)

PostNapisane: Cz 16 maja, 2013
przez kocan1
Obrazek

Fotorelacja z Łodzi:
http://www.akwa-mania.mud.pl