Strona 2 z 2

PostNapisane: Pn 19 sty, 2009
przez Bartek Lipczyński
Prawdopodobnie to niedopatrzenie lub nieporozumienie. Dostałem kilka dni temu info od organizatora o przyjęciu polskich zgłoszeń. Po waszej informacji wysłałem mu jeszcze raz prośbę o wyjaśnienie sprawy. Jeżeli odpowiedzi przyjdą do was dajcie znać, jeżeli będę miał jakieś info odezwę się niezwłocznie.

PostNapisane: Pn 19 sty, 2009
przez Bartek Lipczyński
Dostałem informację, że wszystkie zgłoszenia z Polski zostały zakwalifikowane. W ciągu tygodnia powinniście dostać pocztą potwierdzenie oraz wejściówki na targi.

PostNapisane: Wt 10 lut, 2009
przez Emi
Właśnie się dowiedziałam, że Dawid Staś zajął swoją aranżacją 2. miejsce. Niestety nie znam innych wyników.

Gratki dla Dawida, pokazał znów klasę! :mrgreen:

PostNapisane: Wt 10 lut, 2009
przez Paweł Ciołek
od nas nikt więcej nie pojechał a szkoda
ja niestety nie mogłem miałem szpital w domu najpierw dziewczyny a potem i mnie dopadło

PostNapisane: Wt 10 lut, 2009
przez Trivet
GRATULACJE!

Czekam na fotorelacje :)

PostNapisane: Wt 10 lut, 2009
przez Bartek Lipczyński
Gratulacje dla Dawida.

Czekam na oficjalne wyniki z nazwiskami i tytułami akwarów od organizatora i opublikuje je niebawem razem z fotorelacją.

PostNapisane: Wt 10 lut, 2009
przez Jerdezz
Gratulacje Dawid.

PostNapisane: Pn 16 lut, 2009
przez tom.pol
... a fotorelacji jak niebyło tak niema :sad:

PostNapisane: Pt 20 lut, 2009
przez AJ
tom.pol napisał(a):... a fotorelacji jak niebyło tak niema :sad:

Witam
Tomku wejdź na telewizję akwarystyczną: http://www.aquanet.tv
co godzinę powtarzają program o tej imprezie.
Dawid zrobił bardzo ładny baniak imho na pierwsze miejsce, pewnie nie pozwolili polakowi
wygrać po raz drugi :mrgreen:

PostNapisane: Pn 23 lut, 2009
przez kresone
mam wreszcie chwilke czasu aby pokazać wam jak przebiegał konkurs

Puchary przez cały czas trwania zawodów były wystawione między akwariami
Obrazek

Jako że na zrobienie miałem mniej czasu niż w zeszłym roku bo tylko 1,5 dnia czym prędzej zabrałem się do pracy. Na fotce jest juz hardscape.
Obrazek

Po kilku godzinach moczenia po pachy miałem juz dosyć. Na szczęście była tam ze mną Pati która cały czas mi pomagała (ywbaczcie jej jednak za nie najlepsze zdjęcia - ja nie miałem na to czasu)
Obrazek

Wieczorem akwarium wyglądało już lepiej niż na fotce wyżej. Ale efekt docelowy powstał doiero następnego dnia.
Te dwa zdjęcia zrobił Inny uczestnik konkursu MIHAI VICTOR z Rumunii za co serdecznie mu dziękuję bo bardzo dobrze oddają widok akwarium
Obrazek
Obrazek



zapraszam również do zobaczenia wszystkich prac w kategori nano w albumie fotosika. Zdjecia są dosyć duże więc można sobie pooglądać szczegóły (wybaczcie ale czas nie pozwolił na przycinanie i ostrzenie fotek)

http://kresone.(link).pl/albumy/592091.html

Dadam że pierwsze miejsce kategori Nano zdobyło akwarium nr. 20 było to akwarium w całości zrobione na długo przed konkursem, co było dozwolone. :!:
Ja tez zrobiłem jedno nano akwarium (nr 22) ale poza konkursem, tylko dla zabawy i dla tego że stało puste a miał je zająć jeden z Polaków (były jescze dwa puste akwaria które równiez mieli zając Polacy niestety znów byłem tam SAM ;(

Art of Planted Aquarium, Hannover 2009 - wyniki

PostNapisane: Wt 10 mar, 2009
przez admino
Po sukcesie w 2008, organizatorzy przygotowali drugie międzynarodowe mistrzostwa aranżacji akwarium, na targach „Heimtier Messe“ w Hanowerze. Konkurs odbył się od 6 do 9 lutego 2009. Konkurencja odbyła się w akwariach o dwóch grupach: akwaria XL (o rozmiarze 100x50x50cm) i akwaria Nano (o rozmiarach 25x25x30 cm). Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu 2008, nasz kolega z Serwisu www.holenderskie.pl Dawid Staś swoja kompozycją „Nowy Ląd” zdobył pierwszą nagrodę w wysokości 3.000 EUR.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Akwaria konkursowe były głównym punktem zainteresowania zwiedzających. Konkurs odbywał się odbywał „na żywo”, a uczestnicy urządzając akwaria konkursowe, byli obserwowani przez publiczność. Do konkursu XL zostało zgłoszone 32 zbiorniki, a do konkursu Nano 40 zbiorników. Poziom prac był wysoki i wyrównany.

Uczestnicy mieli zarezerwowane na swoją pracę czas 10.00 rano w piątek 7 lutego 2009 do 13.00 w sobotę 8 lutego 2009. Akwaria były oceniane przez jury od godz. 15.00 w sobotę i w niedzielę do południa.

Akwaria zostały ocenione przez międzynarodowe jury w składzie:

Prof.Dr. Ole Pedersen Dania
Profesor uniwersytetu w Kopenhadze
Światowej sławy specjalista ekologii tropikalnych i arktycznych roślin wodnych

Oliver Lucanus Kanada
Ekspert I importer ryb z Kanady
Częsty autor bardzo wielu artykułów z dziedziny akwarystyki.
Obserwator i badacz ryb w ich naturalnym środowisku

Bartłomiej Lipczyński Polska
Aquascaper, właściciel firmy Aqua Art.

Sharman Chou Taiwan
Wydawca magazynu Aquapets Magazin z Tajwanu,
Członek jury w wielu konkursach w Azji i Europie.

Roland Strößner Niemcy
Specjalista w sprawach roślin wodnych z Niemiec
Znany autor publikujący w magazynach akwarystycznych.

Bernd Degen Niemcy
Autor wielu książek o akwarystyce podróżnik, obserwator natury.
Wydawca, prezes firmy Bede-Verlag
Członek Jury konkursu akwarystycznego APLC (organizowanego przez ADA)

Sędziowie oceniali zbiorniki biorąc pod uwagę kilka głównych kryteriów takich jak, oryginalność, kompozycję roślin, harmonię roślin i dekoracji, kondycję użytych roślin, sposób wykorzystania przestrzeni, wrażenie artystyczne, potencjał kompozycji do rozwoju w czasie. Po burzliwych i owocnych obradach jury ogłosiło wyniki konkursu w niedzielę o godzinie 15.00 po czym nastąpiła ceremonia wręczenia nagród.


Nagrody:
W konkursie akwariów XL
1 miejsce – 3000 EUR akwarium nr 25 - Tobias Fricke (Niemcy) "Grünes Moor"
2 miejsce - 2000 EUR akwarium nr 4 - David Staś  (Polska) "Lights shadows"
3 miejsce – 1000 EUR akwarium nr 12 - Jens Pytlich (Dania) "Petrified forrest"

W konkursie Nano Akwariów:
1 miejsce - 800 EUR akwarium nr 20 - Thorsten Lampe (Niemcy) "Green pearl"
2 miejsce - 500 EUR akwarium nr 34 - Frank Logemann (Niemcy) "Little red"
3 miejsce - 300 EUR akwarium nr 35 - Carsten Logemann (Niemcy) "Hawaien sunset"

Galeria pokonkursowa - kategoria Nano - APA 2009

PostNapisane: Śr 11 mar, 2009
przez admino
GALERIA NANO APA 2009

Kliknij aby powiększyć zdjęcie
Obrazek01Obrazek02Obrazek03Obrazek04Obrazek05
Obrazek07Obrazek08Obrazek10Obrazek11Obrazek12
Obrazek13Obrazek14Obrazek15Obrazek16Obrazek17
Obrazek18Obrazek19Obrazek20Obrazek21Obrazek22
Obrazek23Obrazek24Obrazek25Obrazek26Obrazek27
Obrazek28Obrazek29Obrazek30Obrazek31Obrazek32
Obrazek33Obrazek34Obrazek35Obrazek36Obrazek37

Uczestnicy konkursu Nano

PostNapisane: Śr 11 mar, 2009
przez admino
<table border="1" bordercolor="silver" cellspacing="0" class="c1">
<tr valign="top">
<td > Nr. </td> <td> Uczestnik </td> <td> Kraj </td> <td> Tytuł pracy </td> <td> Miejsce </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 1 </td> <td> Bernd Terletzki </td> <td> D </td> <td> Unbekannt </td> <td> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 2 </td> <td> Claudia Hary </td> <td> D </td> <td> Small garden </td> <td> 5 </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 3 </td> <td> Damir Burina </td> <td> D </td> <td> Stones and figgures </td> <td> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 4 </td> <td> Paul Roder </td> <td> D </td> <td> Juwel stones </td> <td> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="40" height="3"> 5 </td> <td> Mike Zimmermann </td> <td> D </td> <td> Whisper of aspriation stones </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 6 </td> <td> - </td> <td>
<br> </td> <td> bez tyt. </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 7 </td> <td> Rene Türckheim </td> <td> D </td> <td> Kleiner Berg </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 8 </td> <td> Thomas Theis </td> <td> D </td> <td> Feuer im Wald </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 9 </td> <td> - </td> <td>
<br> </td> <td> bez tyt. </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 10 </td> <td> Martin Semmler </td> <td> D </td> <td> Isle of Vision </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 11 </td> <td> Martin Semmler </td> <td> D </td> <td> Deep forest </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 12 </td> <td> Viktor Mihai </td> <td> Ro </td> <td> Blue mountains </td> <td> 8 </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 13 </td> <td> Daniel Meyer </td> <td> D </td> <td> Experience </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 14 </td> <td> Perter Maletschek </td> <td> D </td> <td> The little rocky`s </td> <td> 10 </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 15 </td> <td> Tobias Matzke </td> <td> D </td> <td> Venezuela </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 16 </td> <td> Thomas Jokisch </td> <td> D </td> <td> Feuer im Vulkan </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 17 </td> <td> Sebastian Klar </td> <td> D </td> <td> Anbias </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 18 </td> <td> Tobias Fricke </td> <td> D </td> <td> The wood </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 19 </td> <td> Dana Rosenkranz </td> <td> D </td> <td> Grüner Berg </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 20 </td> <td> Thorsten Lampe </td> <td> D </td> <td> Green pearl </td> <td> 1 </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 21 </td> <td> Tobias Fricke </td> <td> D </td> <td> Bergwiese </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 22 </td> <td> David Stas </td> <td> Pl </td> <td> Half hour </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 23 </td> <td> Robert Berger </td> <td> D </td> <td> 45 minuts </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 24 </td> <td> Dominik Brandt </td> <td> D </td> <td> Red corner </td> <td> 9 </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 25 </td> <td> Ronald Behrmann </td> <td> D </td> <td> Magic of water </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 26 </td> <td> Benjamin Aepker </td> <td> D </td> <td> Wild harmony </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 27 </td> <td> Jens Pytlich </td> <td> DK </td> <td> Garden of rocks </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 28 </td> <td> Veronika Franke </td> <td> D </td> <td> Moments </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 29 </td> <td> Kaspar David Hack </td> <td> D </td> <td> Vergessene Königin </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 30 </td> <td> Kevin Höhlein </td> <td> D </td> <td> Treibholz am Bachufer </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="40" height="3"> 31 </td> <td> Jon Jessen </td> <td> DK </td> <td> Like an old painting </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="40" height="3"> 32 </td> <td> Markus Joerdel-Stelter </td> <td> D </td> <td> Green mountain </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="40" height="3"> 33 </td> <td> Uwe Kerßenfischer </td> <td> D </td> <td> Baobab </td> <td> 6 </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 34 </td> <td> Frank Logemann </td> <td> D </td> <td> A Little red </td> <td> 2 </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td width="40" height="3"> 35 </td> <td> Carsten Logemann </td> <td> D </td> <td> Hawaien sunset </td> <td> 3 </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 36 </td> <td> Barbara Klingbeil </td> <td> D </td> <td> Ein guter Tropfen </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 37 </td> <td> Tino Männling </td> <td> D </td> <td> Green island </td> <td> 7 </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 38 </td> <td> Tino Männling </td> <td> D </td> <td> Garnelentraum </td> <td> 4 </td>
</tr>
<tr valign="top"> <td> 39 </td> <td> Chris Helemann </td> <td> D </td> <td> Moosstein </td> <td>
<br> </td>
</tr>
<tr valign="top">
<td > 40 </td> <td> Claudia Hary </td> <td> D </td> <td> European forrest </td> <td>
<br> </td>
</tr>
</table>

Galeria pokonkursowa - kategoria XL - APA 2009

PostNapisane: Śr 11 mar, 2009
przez admino
Obrazek01Obrazek02Obrazek03
Obrazek04Obrazek05Obrazek06
Obrazek07Obrazek08Obrazek09
Obrazek10Obrazek11Obrazek12
Obrazek13Obrazek14Obrazek15
Obrazek16Obrazek17Obrazek18
Obrazek19Obrazek20Obrazek21
Obrazek22Obrazek23Obrazek24
Obrazek25Obrazek26Obrazek27
Obrazek28Obrazek29Obrazek30
Obrazek31

Uczestnicy konkursu XL

PostNapisane: Śr 11 mar, 2009
przez admino
<table border="1" bordercolor="silver" cellspacing="0" class="c1"><TR ><TD>Nr</TD><TD>Uczestnik</TD><TD>Kraj</TD><TD>Tytuł</TD><TD>Miejsce</TD></TR><TR ><TD>1</TD><TD>Jens Helemann</TD><TD>D</TD><TD>Dschungeltraum</TD><TD>6 (Sonderpreis)</TD></TR><TR ><TD>2</TD><TD>Chris Helemann</TD><TD>D</TD><TD>The asien wonderland</TD><TD>9</TD></TR><TR ><TD>3</TD><TD>Thomas Theis</TD><TD>D</TD><TD>Chinas Berge</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>4</TD><TD>David Stas </TD><TD>PL</TD><TD>Lights shadows</TD><TD>2</TD></TR><TR ><TD>5</TD><TD>Team Dänamark</TD><TD>DK</TD><TD>Weeping woods</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>6</TD><TD>Jon Jessen</TD><TD>DK</TD><TD>The virgin forrest</TD><TD>10</TD></TR><TR ><TD>7</TD><TD>Dominik Brandt</TD><TD>D</TD><TD>Stone and green</TD><TD> <BR></TD></TR><TR > <TD>8</TD><TD>Peter Brandt</TD><TD>D</TD><TD>Feuer und Eis</TD><TD> <BR></TD></TR>
<TR ><TD>9</TD><TD>Oliver Krause</TD><TD>D</TD><TD>Wasserstern</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>10</TD><TD>Rene Türckheim</TD><TD>D</TD><TD>Auenufer</TD><TD>5</TD></TR><TR ><TD>11</TD><TD>Victor Mihai</TD><TD>RO</TD><TD>Mysterie and fascination</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>12</TD><TD>Jens Pytlich</TD><TD>DK</TD><TD>Petrified forrest</TD><TD>3</TD></TR><TR ><TD>13</TD><TD>Peter Maletschek</TD><TD>D</TD><TD>Im Tal der roten Teufel</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>14</TD><TD>Team Deutschland</TD><TD>D</TD><TD>Steine im Fluss</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>15</TD><TD>Jens Helemann</TD><TD>D</TD><TD>The garden of the prinzess</TD><TD> <BR></TD></TR><TR > <TD>16</TD><TD>Bernd Terletzki</TD><TD>D</TD><TD>unbekannt</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>17</TD><TD>Team Deutschland</TD><TD>D</TD><TD>Improvisation</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>18</TD><TD>Team Deutschland</TD><TD>D</TD><TD>Anubiaswurzel</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>19</TD><TD>Claudia Hary</TD><TD>D</TD><TD>Inspiration from asien river</TD><TD> <BR></TD>
</TR><TR ><TD>20</TD><TD>Anders Winkel</TD><TD>DK</TD><TD>Utopia aquaticus</TD><TD>7</TD></TR><TR ><TD>21</TD><TD>Dirk Eichenberg</TD><TD>D</TD><TD>Amazonas</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>22</TD><TD>Team flowgrow</TD><TD>D</TD><TD>Red mountain</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>23</TD><TD>Markus Joerdel-Stelter</TD><TD>D</TD><TD>Sunset in the green valley</TD><TD> <BR></TD></TR><TR > <TD>24</TD><TD>Markus Joerdel-Stelter</TD><TD>D</TD><TD>Silent rocks</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>25</TD><TD>Tobias Fricke</TD><TD>D</TD><TD>Grünes Moor</TD><TD>1</TD></TR><TR ><TD>26</TD><TD>Uwe Kerßenfischer</TD><TD>D</TD><TD>Along the slate</TD><TD>4</TD></TR><TR ><TD>27</TD><TD>Hendrik Kötter</TD><TD>D</TD><TD>Waldlichtung</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>28</TD><TD>Kötter/ Joerdel-Stelter</TD><TD>D</TD><TD>Short time</TD><TD> <BR></TD></TR><TR ><TD>29</TD><TD>Axel Welkerling</TD><TD>D</TD><TD>Märkischer Steinbruch</TD><TD> <BR></TD></TR>
<TR ><TD>30</TD><TD>Maik Zimmermann</TD><TD>D</TD><TD>Thought move energy</TD><TD>8</TD></TR><TR ><TD>31</TD><TD>Team Deutschland</TD><TD>D</TD><TD>Driftwood</TD><TD> <BR></TD></TR><TR > <TD>32</TD><TD>Stefan Hummel</TD><TD>D</TD><TD>In the shadow of the mbunatree</TD><TD> <BR></TD></TR></TABLE>

PostNapisane: Śr 11 mar, 2009
przez admino
Informacje i fotografie przygotował
Bartek Lipczyński

Dziękujemy

PostNapisane: Wt 24 mar, 2009
przez kocan1
W galerii nano 16 i 17 to ta sama fotka